Kategoriler
Tuning

Renault 5 Turbo geliyor

Renault, yeni konsepti ile Renault 5 Turbo’yu diriltiyor

Renault, Monaco GP’si öncesinde yeni TwinRun konseptini tanıttı. Elektrikli TwinZ’nin şehir otomobili ruhunun tersine TwinRun, dinamizm yönüne öne çıkartıyor.

250 km/s maksimum hıza ulaşabilen küçük sporcunun 3.5 lt’lik V6 motoru ortaya konumlandırılmış ve gücünü arka tekerleklerine aktarıyor. 6800 d/dak’da 320 bg güç üreten motor 4850 d/dak’da360 Nm torka sahip. Altı ileri sıralı şanzımanla ve sınırlı kaydırmalı diferansiyel ile donatılan otomobilin 0-100 km/s hızlanması 4.5 sn sürüyor.

Boru şasi ve fiberglas gövde panelleri ile ağırlığı 950 kg’da tutulabilen TwinRun’da ayrıca ön tampon altı ek, tavan, çamurluklar ve arka difüzör ise karbon fiberden üretilmiş.

TwinRun, üç kapılı olsa da gelecek nesli beş kapılı olarak üretilecek olan Twingo hakkında da ipuçları veriyor.

Konseptin kabini sporcu ruhunu öne çıkaracak şekilde tasarlanmış. Vites kolu ve el freni direksiyona yakın konumlandırılırken neredeyse yarış koltuklarına yakın sertlikteki Sparco koltuklarda yerlerini almışlar. Kapı panellerinde, ön konsolda kırmızı ve siyah renkli süet kullanılarak Alcantara hissi yaratılmaya çalışılmış. Gösterge paneli ise 5.5 inçlik LCD ekrandan oluşuyor ve otomobille ilgili tüm bilgilere buradan ulaşılabiliyor.

Bir önceki makalemiz olan Prior Design yorumuyla Audi R8 karşımızda başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soruyu cevaplayınız: