modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

100 km’ye 4 saniyede çıkıyor

1 145

Audi’nin en yeni konsept aracı RS 5 TDI Concept, 385 HP güç üreten elektrik turbo şarjlı 3.0 V6 TDI motoru sayesinde, 0’dan 100 kilometre hıza sadece 4 saniyede çıkıyor.

TDI teknolojisinin ilk kez satışa sunulmasından 25 yıl sonra, Audi dizel motor teknolojisini bir adım daha öne taşıdı. Audi mühendisleri tarafından geliştirilen RS5 TDI Concept, çekiş gücü, hızlanma zamanı ve yakıt verimliliğini artıran elektrik turbo şarjıyla, dizel motorlarda büyük bir inovasyona imza attı.

RS 5 TDI Concept ‘teki en büyük yenilik, var olan 12 Volt’luk elektrik sistemine, 48 Volt’luk ayrı bir sistemin entegre edilmesi oldu. Böylece, enerji araçtaki enerji dağılımı daha hızlandı. İlk kez bu araçta kullanılan 48 Volt’luk elektrik sisteminin, gelecek dönemde seri üretim araçlarda da kullanılması planlanıyor.

RS 5 TDI Concept, çift turbolu V6 motoruyla, 385 HP güç üretiyor. 0’dan 100 kilometre hıza 4 saniyede ulaşabilen araç, saatte 200 kilometre hıza da 16 saniyede çıkıyor. Azami hızı 280 kilometrede kısıtlanan RS 5 TDI Concept, 100 kilometrede 5,3 litre yakıt tüketimine sahip.

Bir önceki makalemiz olan Android'li Seat yola çıkıyor! başlıklı makalemizi okudunuz mu?

1 yorum
  1. Vipgo Mahmutbey

    […] TDI teknolojisinin ilk kez satışa sunulmasından 25 yıl sonra, Audi dizel motor teknolojisini bir adım daha öne… 100 km’ye 4 saniyede çıkıyor […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: