modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

2014’te Yeni Santa Fe Türkiye’de

0 218
Hyundai’nin yenilediği SUV’u Santa Fe 2.0 lt dizel motor ile birlikte satışa sunuldu

Hyundai, Santa Fe, Türkiye’de üçüncü nesli ile satışa sunuldu. 4690 mm uzunluğunda ve 1685 mm yüksekliğindeki Yeni Santa Fe’nin genişliği ise 1880 mm. Bu boyutlarıyla yeni Santa Fe bir önceki modele göre daha uzun, daha geniş ve daha yüksek. Yeni SUV’un aks aralığı ise 2700 mm. Hyundai’nin yeni ‘Storm Edge’ felsefesi doğrultusunda tasarlanan yeni Santa Fe, karakteristik altıgen radyatör ızgarası taşımaya devam ediyor.

Yeni Santa Fe, Türkiye için özel olarak geliştirilen 2.0 lt hacmindeki dizel motor ile ithal ediliyor. 184 bg güç ve 400 Nm maksimum tork sunan bu dizel motor, altı ileri oranlı otomatik şanzımana sahip. 0-100 km/s hızlanmasını 10.9 sn’de tamamlayabilen yeni Santa Fe 190 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. Otomobilin ortalama yakıt tüketimi ise 5.6 lt/100 km olarak açıklanıyor. Yeni Santa Fe, normal sürüş koşullarında önden çekişli olarak gerekli olduğunda da dört tekerden çekişe geçiyor. Hyundai, yeni Santa Fe’de ‘Flex Steer’ adını verdiği sertliği üç farklı kademede ayarlanabilen direksiyon sistemini de sunuyor.

Yedi kişilik oturma düzenine sahip olan yeni Santa Fe, tek donanım seçeneği olan ‘Executive’ seviyesinde ve 158 bin 250 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Bir önceki makalemiz olan GP2 gelecek sezon F1'in hızını yakalayabilir! başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: