modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

2015 Hyundai Sonata

0 193

Hyundai iki büyük sedan modelini yenileyerek 2015’e girmeyi planlıyor. Geçtiğimiz sene tanıttığı Genesis’in ardından şimdide 2015 Sonata’yı tanıtarak küçük modelleri ile başladığı yenilenme çizgisini büyük modellerine de taşımış oldu.
Hyundai’nin özellikle ülkemizde ve Avrupa’da daha çok sattığı i serisinde görmeye alıştığımız köşeli hatları artık yeni Sonata’da da görmek mümkün. Selefine göre biraz daha büyüyen 2015 Sonata için daha lüks özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz.
35 mm uzayan ve 30 mm genişleyen yeni Sonata; 4.855 mm boya, 1.865 mm genişliğe ve 4.475 mm yüksekliğe sahip. Bagaj hacmi ise 510 litre olarak açıklandı.
2015-sonata-2
Hyundai’nin yeni Sonata için yaptığı basın tanıtımında motor seçenekleri hakkında çok fazla bilgi verilmedi, sadece Kore pazarı için satışa sunulacak olan 2.0 ve 2.4 litrelik benzinli motor seçenekleri hakkında bilgi verildi. Avrupa pazarı için dizel motor seçeneklerinin olması muhtemeldir.
Arabanın iç mekanında teknoloji olarak üst sınıf sedan modelleri aratmayacak yenilikler bulunmakta. Altı hava yastığı, ABS, şeritten ayrılma uyarı sistemi, kör nokta algılama destek sistemleri, USB destekli sekiz inçlik dokunmatik akran, ısıtmalı arka koltuklar, ipod, bluetooth ve akıllı telefon entegrasyonları bulunan özelliklerden bazıları.
2015-sonata-3
16 nisanda başlayacak olan 2014 New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan 2015 Sonata, bu yılın ikinci yarısından itibaren satışa sunulacak.

Bir önceki makalemiz olan Citroen Divine DS concept Detaylandı başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: