modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

2015 Land Rover Discovery Sport Resmen Günışığına Çıktı

0 119

Daha önce tanıtılan Discovery Vision Concept’in seri üretim versiyonu olan Discovery Sport tasarım olarak konseptin yanı sıra Range Rover Evoque’dan bir hayli ilham almış gibi görünüyor. Tasarımdaki bu benzerlikler bazılarını pek o kadar memnun etmese de yeni Discovery Sport konsept model de dikkat çeken iki ayrı ince ızgaralı ön tasarıma, LED sis farlarına ve öne doğru eğimli C sütununa sahip. Ayrıca donanım seçeneklerine göre xenon farlar ve gündüz sürekli açık olan LED far sistemi ile satın alınabilecek.
Aracın içi Land Rover’ın diğer modellerinde olduğu gibi basit/sade görünse de başta fonksiyonel direksiyon simidi olmak üzere kullanılan teknolojiler ile lüks bir sedan havasına da sahip. Analog kadran, 8 inç genişliğindeki akıllı ekran bu havayı destekliyor. Yeni model ayrıca 60/40 arkaya yatabilen ve birbirinden bağımsız öne ve arkaya gidebilen 39.8 inçlik bir bacak boşluğu yaratabilen ikinci sıra arka koltuklara sahip. Bununla yetinmeyip daha fazlasına ihtiyacı olanlar elbette yere katlanabilir üçüncü bir koltuğu opsiyonel olarak sipariş verebilecek.
discovery sport
Daha fazla detay henüz açıklanmamış olmakla beraber Amerikan versiyonlar bütün bu özelliklerin yanı sıra Özel deri döşeme, ayrı kontrol edilebilen iki klima sistemi ve 10 adet hoparlör ile satışa sunulacak.
Amerika’dan bahsetmişken, Amerika’da satılacak olan modeller 250 lb-ft (338 Nm) Tork ve 240 bhp (179 kW) enerji üretebilen 4-silindirli turbocharge 2.0 bir motora ve 9 ileri otomatik ve standard all wheel drive vites sistemine sahip olacak.
Avrupa’da ise 190 beygir gücünde (139 kW) enerji üretebilen 2.2 SD4 turbodizel motor opsiyonu da olacak. Bu model 6 ileri standart vites ve yine Amerikan versiyonunda olduğu gibi 9 ileri otomatik vitese sahip olacak.
Land Rover ekstra detayları açıklamaktan kaçınsa da kesin olan aracın kasası oldukça hafif, çok sağlam dayanıklı çelik ve kuvvetlendirilmiş alüminyumdan meydana geleceği biliniyor. Tampon, tavan, yanlarda bulunan hava delikleri ve bagaj ağırlığı düşürmek için alüminyum olarak tasarlanmış.
discovery sport
Land Rover tarafından yapılan açıklama da modelin tam anlamıyla gerçek bir off-road(arazi aracı) olduğunu, yerden yüksekliği ve on kısmının 212 mm, orta ve arka kısmının açılarının ise ayrı ayrı 25, 31 ve 21 derece olduğunu açıkladı. Bu araba ayrıca 45 dereceye kadar olan yokuşları hiç zorlanmadan alabiliyor.
Land Rover Freelander’ın yerini alması beklenen Discovery Sport; 2015′in başlarında Amerikan piyasasına sunulacak ve Amerika satış fiyatı 37,995 Dolardan başlayacak.

Bir önceki makalemiz olan Citroen Divine DS concept Detaylandı başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: