modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

2015 Mazda2 / Demio

0 32

Japon üretici daha önce yenilediği 6 ve 3 modelleri ile tasarım çizgisini belli etmişti, sıra ailenin en küçüğüne geldiğinde de sürpriz olmadı, bu tasarım çizgisi ile devam edildi.
Bazı ülkelerde “Demio” ismi ile de satılacak olan araba hem iç mekan tasarımında hem de dış görüntüsünde ailenin büyüklerinin devamı niteliğinde. Keskin çizgilerin dalgalı hatlar ile birleştiği Mazda 2, bu tasarımı ile sportif görünümünü selefine göre güçlendirmiş.
Otomobilin fiziksel boyutları ile ilgili detaylar henüz açıklanmadı ancak sızan bilgiler ile 2585mm dingil mesafesine sahip 4070mm uzunluğunda, 1730mm genişliğinde ve 1450mm boyunda olduğunu söyleyebiliriz.
Yeni Mazda 2′nin büyük kardeşleri ile benzerliği iç mekanında da devam ediyor. Boyutuna göre beklenenden daha lüks ve teknolojik bir iç mekan görünümüne sahip olan arabanın çok fonksiyonlu, üç kollu direksiyon simidi, gelişmiş bir görünüme sahip gösterge paneli, koltuk aralarındaki kumanda düğmeleri onu teknolojik gösterirken şık koltuk döşemeleri ile lüks bir görünüm kazanmış.
Kaputun altında ise şimdilik iki motor seçeneği bulunuyor, bu motor seçeneklerinin detayları henüz açıklanmadı ancak 1.5 litrelik bir benzinli bir dizel motor seçeneğinin görev aldığını söyleyebiliriz.

Bir önceki makalemiz olan Citroen Divine DS concept Detaylandı başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: