modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

2016 Ford Explorer

0 165

Ford Explorer’in üretime başlamasının 25. yılını modelin yeni versiyonunu Los Angeles Auto Show’da tanıtarak kutlayacak.
2016 Ford Explorer

İlk bakışta hemen tanınan güncellenmiş yeni model değişmiş ön tampon, güncellenmiş ön ızgara, ve yeni tasarım ön farları ile dikkat çekiyor.Bunların dışında çok aşırıya kaçmayan değişiklikler yeni arka farlar ve sürtünmeyi azaltan spoiler sadece bir kaçı.
İç tasarımda en göze çarpan yenilik kullanılan materyallerin yüksek kalitede olması ve aracın yenilenmiş orta kısmının gerçek kontrol/ayar düğmeleri ile donanmış olması.Yapılan değişiklik pek hoş görünmese de bir önceki modelin dokunma duyarlı kontrol düğmelerinden şikayetçi olan müşterilerin şikayetleri dikkate alınmış gibi görünüyor.
2016 Ford Explorer
Yeni 2016 Explorer’in özelliklerinden bir diğeri ise Platinum kaplama versiyonunun da üretilcek olması.Araç LED ön farlar, gümüş renkli alt skid plaka, çift panel moonroof ve 20 inçlik 2 ayrı tonda çelik jantlar ile diğer modelden ayrı bir çizgi izleyecek.Model ayrıca delikli Nirvana deri koltuklar, saten kaplama ahşap konsol ve ahşap süslemeli ısıtmalı deri direksiyonu sayesinde daha tarz bir iç tasarım ile geliyor.diğer dikkat çeken özellikler sırasıyla digital instrument cluster(dijital kadran) 500-watt Sony ses sistemi ve direksiyondaki parlak aliminyum Ford amblemi.
2016 Ford Explorer
Aracın dört-silindir 2.0-litre EcoBoost motoru yeni 2015 Mustang’da da kullanılan 2.0-litre EcoBoost ile değiştirilmiş.Bu da yeni Explorer’e 270 bhp ve 300 lb-ft (406 Nm) tork gücü sağlıyor.Ford, eski modele nazaran güçlenmiş olan motor buna rağmen benzin tüketimini yükseltmeyecek açıklamasını yaptı.
2016 Ford Explorer gelecek Yaz satışa hazır hale gelecek.

Bir önceki makalemiz olan Renault Yeni Model Hazırlığında başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: