modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

2017 Jeep Wrangler

0 36

Fiat ve Chrysler ortaklığı meyvelerini vermeye devam ediyor. İki otomobil devinin birlikte geliştirdikleri modellere bir yenisinin önümüzdeki yıllarda eklenme ihtimali iyice artmakta. Konu ile ilgili konuşan Fiat Chrysler’in CEO’su Sergio Marchionne 2017 Jeep Wrangler hakkında yeni detayları açıkladı.
Chrysler’in Avrupa satışlarının artmasının hedeflendiği bu modelde, Avrupa standartlarına göre bir araba ortaya çıkarılmak isteniyor. Bu doğrultuda hem teknolojik yenilikler hedefleniyor hem de düşük yakıt tüketimine sahip yeni Jeep modelleri.
Sergio Marchionne Automotive News’e verdiği demeçte teknolojik yenilikler ile ilgili bazı sinyaller verdi. Özellikle modelin hafif alüminyum kasa olabileceği üzerinde durdu. Marchionne verdiği demeçte “Eğer kasa aliminyum olursa Toledo fabrikası malesef yanlış bir seçim olur zira bu bütün konfigürasyonun değişeceği anlamına gelir bu da altından kalkılması çok zor mali yükümlülükler doğurur” söyledi.
Eğer bu gerçekleşirse yeni Wrangler; yıllarca CJ ve Wrangler’in üretiminin yapıldığı efsanevi Toledo Montaj Fabrikasında üretilecek.
Açıklamanın devamında ise yeni nesil Wrangler şu an kullanımda olan Box-on-frame kasayı bırakıp unibody kasa kullanabileceği yönünde. Bu bilgi resmi olmasa da Marcionne’nin bahsettiği montajlama yerleri sadece unibody kasa üretiyor.
Marchionne ayrıca şirketin Avrupa pazarını göz önüne alarak daha küçük fakat turbocharged donanımlı motor seçeneğini düşündüğünü belirtti.

Bir önceki makalemiz olan Skoda’dan sıcak kış kampanyası başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: