modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

2021 Honda Jazz 1.5 e:HEV Crosstar Executive | Neden Almalı?

Dördüncü nesil Honda Jazz Türkiye'de.

0 141

B segmentinde savaş giderek kızışıyor. Küçük hatchback modellerin önderliğinde olan bu araç grubunda sürekli yenilenmeler dikkat çekiyor. Bir yenilik haberi de hatırlarsanız 2019 yılında Japonya’dan gelmişti. Honda Jazz’ın dördüncü nesil örnekleri o yıl ortaya çıkmıştı.

Yeni nesil aracın Avrupa’ya, oradan da Türkiye’ye gelmesiyse neredeyse iki yıl aldı. Boyutlarında büyük değişiklikler olmayan otomobilin genel hatları da çok değişmedi. Bu nedenle yeni araç da dar ve yüksek yapısıyla öne çıkan bir model oldu.

Jazz’ın asıl farklı yanıysa artık sadece hibrit motor seçeneğiyle sunuluyor olması. Özellikle Toyota Yaris Hybrid gibi bir rakibe karşı kozunu oynayan Honda, otomobilin hibrit olmayan seçeneğini tanıtmayarak bir yerde risk de almış oldu, zira aracın fiyatı, segment için epey tuzlu.

İç mekanında önceki nesil araca göre çok daha üst seviye bir yapı hakim. Bir taraftan bu bölümün tasarımını daha şık hale getiren Japon üretici diğer taraftan kullanılan malzemeleri iyi seçmiş. Ayrıca modelin sahip olduğu elektronik yardımcılar da oldukça bol.

Tek motor ve şanzımanla sunulsa da iki farklı donanımla tercih edilebilen aracın incelememize konuk olan versiyonu, crossover görünümüne sahip Crosstar paketine sahipti. Gövde üzerinde kullanılan siyah renkli plastiklerden tanınabilecek donanım seviyesi, SUV çılgınlığı düşünüldüğünde başarılı bir adım olarak görülebilir.

Bir önceki makalemiz olan Kanada'nın içten yanmalı motorlara veda edeceği tarih belli oldu! başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.