modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

2021 Hyundai i20 N | İlk Pist Sürüşü

Hyundai'nin cep herkülünü pist üzerinde inceledik.

0 197

90’lı yılların sonundan başlayan ve 2000’lerin de başında son sürat devam eden sportif B hatchback furyası son zamanlarda gerileme yaşıyor. Özellikle Avrupa merkezli üreticiler bu tip araçlara çok sıcak bakmamaya başlayalı yılalr oldu.

Zamanında Peugeot 208 GTI, Renault Clio RS, Opel Corsa OPC ve Skoda Fabia vRS gibi modellerin bulunduğu segmentte artık bu modellerin hiçbiri yer almıyor. Volkswagen Polo GTI ve MINI Cooper S gibi modellerin de 2 litre hacimli motorları Türkiye pazarı için hiç iyi haber değil.

Durum böyle olunca pazarda bir boşluk oluştu. Bu boşluğu dolduran markaların başında Ford ve Fiesta ST modeli olsa da aracın Türkiye satışı neredeyse gizli bir şekilde yapıldığından hem 3 hem de 5 kapılı gövde seçeneği sunması avantajı bile kendisini ortalarda sıkça görmemizi sağlayamıyor.

Diğer taraftan Avrupa’da Toyota’nın GR Yaris ile fırtınalar estirdiği bir gerçek olsa da 1.600 cc’nin biraz üzerinde olan motor hacmi nedeniyle bu otomobil de Türkiye’de inanılmaz fiyatlara müşteri bekler oldu.

 

Bir önceki makalemiz olan Ford F-150 Lightning'in üretimi gelen talepler ile artacak mı? başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.