modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

2021 Jeep Compass 1.3 DCT 80. Yıl | Neden Almalı?

Tek farklılığı özel rengi mi?

0 186

Jeep, özellikle yüksek yapılı araçlardan bahsedildiğinde aklımıza gelmesi muhtemel firmalardan. Renegade’den Grand Cherokee L’e kadar birçok modele sahip olan marka, Chrysler, Daimler Chrysler ve FCA’in ardından şimdi de Stellantis grubunun bir parçası.

Durum böyle olunca birçok markanın baş vurduğu maliyet düşürme çözümlerinden olan ortak parça kullanımı bir süredir Jeep markasını da kapsayan bir yönelim. Renegade’de Fiat 500X platformunu kullanan marka Compass’ın makyaj öncesi seçeneklerinde de Fiat’tan alınan parçalar kullanıyordu.

 

Türkiye’de premium marka olarak görülen Jeep’in bu özelliği, iç mekan söz konusuz olduğunda kendisini daha da çok belli ediyordu. Belki de bu nedenle Jeep, makyajda önceliği içeriye vermiş. Dışarıdan bakıldığında hafifçe elden geçirilmiş gibi duran otomobil içeride bambaşka bir araca dönüşmüş.

Biraz daha parlak olan ikizleri daha büyük Jeep modellerinde de görev almaya başlayan düğmeler haricinde daha şık görünen dokunmatik ekran ve dijital ekranlı gösterge paneli daha ilk bakışta havanın değişmesini sağlıyor. Konsolu boydan boya geçen deri bölümse premium algısını artıran bir özellik.

 

İncelememize katılan 80. Yıl özel donanımında farklı logolar ve karartılmış trim parçaları sunan Jeep, sadece bu paketin opsiyonlarından olan Urban Yeşili isimli mat yeşil boya seçeneğini de test aracına uygulamış. 19 inç çaplı, koyu renkli jantlar da görünümü tamamlamış.

Yaşına rağmen görünümü dikkat çekici olan otomobilin kaputunun altındaysa Fiat’tan alınan motorlar bulunuyor

“https://tr.motor1.com/” Alıntıdır.

Bir önceki makalemiz olan Volkswagen Passat fiyat listesi! 2021 model Passat'lar ne kadar? başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.