modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

2021 Skoda Octavia 1.0 TSI e-tec | Neden Almalı?

Skoda'nın en popüler modeli yeni nesline kavuştu.

0 169

Volkswagen Grubu’nun C segmentinde sunduğu araç seçenekleri pazarın önemli bir kısmına hakim. Durum böyle olunca her yenilenme, dikkatleri üzerine çeken bir özelliğe bürünüyor.

Geçtiğimiz yıl yenilenen Seat Leon ve Audi A3 henüz Türkiye’de satışa sunulmazken aynı şekilde 2019 yılında yeni nesline kavuşan Volkswagen Golf de henüz Türkiye’ye giriş yapmadı. Bu dörtlü içerisinde ellini en çabuk tutan marka Skoda oldu.

Çek üreticinin en popüler modeli olan Octavia, bu nedenle ayrı bir öneme sahip. 3. nesil örnekleri, gördüğü makyaj ardından dörtlü far grubuna kavuşmuş ve herkesin beğenisini kazanamamıştı. Durumun farkında olan marka, 4 nesil araçları tasarlarken çok daha tutucu davranmış ve ortaya ağırbaşlı bir şıklık sunan yeni model çıkmış.

İç mekandaysa durum biraz farklı, zira Skoda burada bol risk almış. Alınan riskin sonucu da genel olarak olumlu diyebiliriz. Dijital gösterge paneline kavuşan otomobilde, piyasanın en şık iki kollu direksiyon simidi bulunuyor. Orta ve vites konsolları düğmeden arındırılan araç şık trim parçası ve döşemelerle göze hoş gelen bir yaşam bölümüne sahip.

Türkiye’ye iki motor seçeneğiyle ithal edilen Octavia’nın 1 ve 1.5 litre hacimli benzinli motorlarının her ikisi de 7 ileri vitesli, çift kavramalı, yarı otomatik şanzımana ve 48 Volt hafif hibrit sisteme sahip. Bakalım Octavia, artan ağırlığına rağmen bu sistem sayesinde yakıt tüketimini düşürebilecek mi? Ayrıca eski modelin olumlu yanlarının ne kadarı yeni araçta da var?

Kaynak

https://insideevs.com.tr/

Bir önceki makalemiz olan Mayıs ayından beri Skoda'da fiyatlar ne kadar arttı? başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.