modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

2022 Cadillac Lyriq, ön siparişe açılıyor

2022'nin ilk yarısında teslimatlar başlayacak.

0 143

2022 model Cadillac Lyriq, artık üretime bir adım daha yakın. Tam elektrikli SUV, 18 Eylül’den itibaren ön siparişe açılacak Potansiyel müşteriler, GM’un Ultium güç aktarma platformunu kullanan ilk modeli satın almış olacak.

İlginçtir ki, şirket $58.795’lık fiyat belirtmiş durumda.(Vergiler ve ekstra ücretler hariç.) Bu da daha önce belirlenen $59.990’lık önerilen fiyattan daha düşük.

Bu da Cadillac Lyriq için belirlenen sitede yazılan kısa açıklama.

“Bu bir ‘kıvılcım’. Parlak, yeni bir çağın başlangıcı. Yüzyılı aşkın inovasyonumuz ile geleceğimiz olan elektrikli çağ, taviz vermeyen bir SUV ile başlıyor. Cadillac Lyriq ile tanışın. Sürücüsüne her mükemmel ayrıntısıyla daha büyük bir amaç için ilham veren bir elektrikli araç. En yeni eserimiz için kendinizi hazırlayın.”

Cadillac markası, Spring Hill, Tennessee’de bulunan fabrikasında 2022 yılının ilk çeyreğinde üretime başlamak istiyor. 2022 Lyriq 483 km menzile sahip olacak. 100 kWh gücünde Ultium bataryası sayesinde bu mesafeye ulaşması bekleniyor. Arkadan çekişli araç 345 bg gücünde olacak ve 440 Nm tork üretebilecek.

Araç aynı zamanda DC hızlı şarj özelliğine sahip olacak. Halka açık şarj istasyonlarında 190 kWh’lık üniteleri kullanarak 10 dakikada yaklaşık 122 kilometre menzil şarj edebileceksiniz. Aracı evinde 19.2 kWh’lık çıkış ile şarj edecek kullanıcılar ise saat başına 84 kilometre menzile kavuşacak.

Bir önceki makalemiz olan Karma Gerçeklik ile Otomotiv Endüstrisi başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.