modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

VW Golf 2017 maksimum sürati arttı

1 67

Volkswagen e-Golf’ün güncel versiyonunun menzili ve maksimum sürati biraz arttı.

Volkswagen Golf, özellikle düşük yakıt tüketimi ve yüksek tork sunan TDI modeli ile çevreci Amerikan müşterilerinin akılı çelen bir modeldi. Daha sonra ortaya çıkan Dieselgate skandalıyla bu araçların egzozlarından 40 kata kadar daha çok kirletici yaydığı anlaşılmıştı. Sonuç olarak Volkswagen’e olan güven azaldı ve TDI motorlar yasaklandı. Neyse ki Volkswagen, bundan tam bir yıl önce sıfır emisyonlu,tamamen elektrikli e-Golf‘ü tanıttı.

Volkswagen’in aldığı ceza sonrası “kıstaslara uymak amacıyla” üretilen e-Golf, toplam Golf satışlarının küçük bir bölümünü oluşturuyor. Orijinal e-Golf, standart modele oranla 181 kg daha ağır olması ve 133 km menzil sunması dolayısıyla oldukça zayıf bir modeldi ancak geri kalan her alanda normal Golf kadar çekiciydi. Yakın gelecekte Golf TDI’ın geri dönmeyeceği bu dönemde e-Golf’ün rolü daha da önemli hâle geldi. Bu nedenle VW, e-Golf’ü 2017 model yılı için yeniledi.

Toggle POIs

2017 Volkswagen e-Golf: İnceleme

 

Artılar

Menzil çok daha uzun. 2017 model yılıyla gelen en büyük değişim, menzilin 1.5 katına çıkması oldu – 201 km. Kapasitesi 24.2 kWh’ten 35.8’e çıkan lityum iyon batarya, iyileştirilen kimya sayesinde l / 100 km tüketim eşleniğini 2.03 l / 100 km’den 1.98 l / 100 km’ye düşürdü. Dahası, Kaliforniya eyaletinde Manhattan Beach’ten Malibu’ya kadar yaptığım geneli Pasifik Sahili Otobanı’ndaki düz yollarda geçen 50 km’lik yolculuğumda batarya kapasitesi sadece %29 azalmıştı.

Daha canlı ivmelenme. Birçok elektrikli araç gibi eski e-Golf de sağlam ve sessiz bir kalkış yapıyor ancak otoban hızlarına çıkmadan nefesini tüketiyordu. En azından 116 bg’lik bir motor 1,500 küsür kg ağırlıkta bir aracı kaldırmaya çalışırken durum buydu. Yeni model yılı ile 134 bg’e çıkan güç, 0-100 km/s hızlanmasını 11 saniye civarından 9.6 saniyeye taşımış. Eğer sağ ayağınızı pedalda tutmaya devam ederseniz artık 140 değil 150 km/s hıza ulaşabiliyorsunuz. Gaza yüklenmediğiniz zaman e-Golf oldukça uysal ve oturaklı – yüksek hız kontrolü çok iyi, yönlendirme ise hissiz olmasına rağmen çabuk ve hassas.

 

motor1

Bir önceki makalemiz olan Otomobil Otomatı Singapurda başlıklı makalemizi okudunuz mu?

1 yorum
  1. skrotbiler diyor

    süper olmuş

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: