modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

5. Transanatolia Rallisi başlıyor!

0 253

Türkiye Motosiklet Federasyonu’ndan (TMF) yapılan açıklamaya göre, federasyonun destek verdiği ralli motosikletleri, arazi araçları, ATV ve buggy’lerin katılımıyla zorlu toprak, çamur ve su geçişlerinden oluşan parkurda 7 gün sürecek ralli, geçen yılların aksine bu yıl Ankara’dan start alacak.

Tuz Gölü, Aladağlar, Akdağlar ve Kapadokya’dan geçecek sporcular, ralliyi 6 Eylül Cumartesi günü Ankara’da tamamlayacak.

Türkiye’de gerçekleşmesine karşın yabancı sporcu katılımının fazla olduğu Transanatolia’ya bu yıl da Dakar rallisi yarışcılarından Francesco Catanese ve Alessandro Botturi gibi isimler katılacak. Rallide Türk motosikletçiler Selçuk Bektaş, Serkan Özdemir, Murat Ekmekçi, And Tüfekçi ve Ümit Salkım da yarışacak.

Yarın Anka Park’ta seyirci için hazırlanmış özel etapla başlayacak ralli, Türkiye’nin el değmemiş bölgelerinin ve kaybolmaya yüz tutmuş Anadolu kültürünün tanıtımını yapmaya, bölgesel anlamda kültür ve dostluk köprüsü oluşturmayı hedefliyor.

Yarışcılar 2 bin 500 kilometrelik parkuru tamamlamak için günlük ortalama 300 kilometrelik etaplardan geçecek.

Transanatolia Rallisi, son 4 yılda Antalya’dan başlayıp yine Antalya’da sona ermişti.

Bu yılki Transanatolia Rallisi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Spor Toto, FIM, TMF ve TOSFED’in de aralarında bulunduğu birçok sponsorca destekleniyor.

Bir önceki makalemiz olan Yeni Volvo XC90, dünyadaki en güvenli araçlardan olacak başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: