modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Nissan X-Trail Tanıtıldı

0 236

 

Nissan’ın tamamen yenilediği X-Trail Frankfurt’ta tanıtıldı

Nissan X-Trail yeni yüzünü Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gösterdi. Gelecek nesil Qashqai’nin sadece beş koltuklu olarak satılacak olması yeni X-Trail’i Nissan model gamı içerisinde yer alan tek yedi koltuk SUV olmasını sağlayacak.

2012 yılında Cenevre’de gösterilen Hi-Cross konseptinden izler taşıyan yeni X-Trail’in yol performansı yerini aldığı model göre iyileştirilmiş. Fakat yapılan tasarım ve dinamik geliştirmeler otomobilin off-road kabiliyetlerini azaltmamış. Nissan yetkilileri, opsiyonel olarak sunulan dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte yeni X-Trail’in arazi koşullarında eskisi kadar iyi olduğunu belirtiyorlar.

Önden çekişin standart olarak sunulması ise güncel modelin tüketim değerlerinden daha iyisini elde edebilmek için alınmış bir karar. Motor olaraksa güncel X-Trail’de kullanılan 2.0 lt dizel motorun güncellenmiş bir versiyonu kullanılıyor. Bu üniteyle birlikte yeni geliştirilen ve Xtronic adı verilen CVT şanzımana yer veriliyor.

İç mekân ise Hi-Cross konsepti ile benzerlikle taşıyor. Tasarımın biraz daha geliştirildiği kabinde kullanılan malzeme kalitesi de yükselmiş. Standart donanım listesi de artık daha uzun.

 

Bir önceki makalemiz olan Citroen C4 Cactus Yakalandı başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: