modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

850+ beygirlik canavar toyota sleeper geliyor

1 165

Drag yarışı terminolojisinde “sleeper” yani uykucu olarak anılan bu otomobillerin bu ismi almasının sebebi ise alt yapısında yatan canavarı gizleyen sıradan dış tasarımda gizli. Sleeper car olarak anılan bu otomobiller dışarıdan bakıldığında sıradan bir aile aracı olarak görülmelerine rağmen, derinlere indiğimizde muazzam güçlü güç ünitelerine ve bunları yola aktarabilecek alt yapılara sahipler.

Görüntüdeki 850 beygirlik Toyota Camry ise bütün sadeliğiyle uykucu otomobillerin şahı olabilme potansiyelini taşıyor. Chuck Wade ve onun Motorsport Technical Center’daki takımı tarafından bir araya getirilen araç 2015 model standart bir Toyota Camry’nin kasasını özel yapım şasi üzerinde yer alan 850 beygir güç üretebilen 5.7 litrelik bir V8 ile buluşturmasıyla oluşmuş. 850 beygirlik güç TRD supercharger ile beraber kombin edilen ıslak ateşlemeli nitro sistemi ile elde edilmiş. Yapımcıları tarafından “Camzilla” olarak adlandırılan otomobil, 335/30/18 ölçülerine sahip geniş drag lastikleriyle çeyrek millik yarışı 9.8 saniyede tamamlayabiliyor.

Bir önceki makalemiz olan Hyundai Assan'a yeni genel müdür yardımcısı! başlıklı makalemizi okudunuz mu?

1 yorum
  1. Vipgo Topkapı

    […] Drag yarışı terminolojisinde “sleeper” yani uykucu olarak anılan bu otomobillerin bu ismi almasının sebebi ise alt yapısında yatan canavarı gizleyen sıradan dış tasarımda gizli. Sleeper car olarak anılan bu otomobiller dışarıdan bakıldığında sıradan bir aile aracı olarak görülmelerine… 850+ beygirlik canavar toyota sleeper geliyor […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: