modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Adana’da “radar” düzenekli otomobil ele geçirildi

0 167

araba

Olay, merkez Seyhan İlçesi’nde akşam saatlerinde meydana geldi. Devriye gezen ekipler, kaldırım üzerinde park etmiş halde ve ters yönde duran bir otomobili kontrol etmek istedi.
Motosikletli ekiplerin yaklaştığı 01 SF 191 plakalı otomobil, polisi görünce hareket edip, bir süre ters yönde gittikten sonra Demetevler Mahallesi’nin ara sokaklarına girdi. Yunus ekipleri de otomobili takibe başladı. Kısa süren kovalamaca ardından camları filmli ve önünde
flaşörler bulunan otomobil ekiplerce durduruldu. Otomobili kullanan 24 yaşındaki Uğur Y. ile arkadaşı 31 yaşındaki Sefa A. kelepçelenerek etkisiz hale getirildi. Uğur Y.’nin üzerinden Osman Yılmaz adına düzenlenmiş sahte kimlik çıktı.
Otomobil ve içinde bulunanlar incelenmek üzere Şakirpaşa Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldü. Otomobilde kamera sistemi, monitör, hız ölçüm aletleri, bagajında reflektör, polis copu, telsiz antenleri ile arka koltuğunda tabancaya ait 25 mermi ele geçirildi. Siren, tepe lambası ve flaşörler de takılı olan otomobilin, ön camında ekip araçlarının emniyet binalarına girişini sağlamak için takılan taşıt tanıma kartı bulundu.
HANGİ AMAÇLA KULLANILACAĞI ARAŞTIRILIYOR
Radar aracına merakları nedeniyle araçları böyle dizayn ettiklerini ileri süren şüphelileri sorgulayan polis, otomobilin, radar aracı ile aynı olmasının tesadüf olamayacağını değerlendiriyor.
Çıkar amaçlı suç örgütleri ve terör bağlantılı eylemlerde ekip otosu görünümündeki araçların kullanılması nedeniyle inceleme geniş çaplı olarak sürdürülüyor.

Bir önceki makalemiz olan Jaguar Da Borusan'a Katıldı başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: