modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Alfalarda 4 yapraklı yonca

0 278

Türkiye’de Tofaş çatısı altında temsil edilen Alfa Romeo’nun, sportif modellerine özel bir kimlik kazandıran efsanevi sembolü “Quadrifoglio Verde” (Dört Yapraklı Yonca), 2014 model Giulietta ve MiTo modelleriyle, markanın yarışçı ruhunu yaşatmaya devam ediyor.

İlk kez bu yılki Cenevre Otomobil Fuarı’nda otomobil tutkunlarının beğenisine sunulan 2014 Giulietta QV ve MiTo QV, İtalya ve ardından Avrupa genelinde satışa çıkıyor. 1750 cc turbo benzinli 240 beygirlik motora sahip Giulietta ile 1.4 MultiAir turbo benzinli 170 beygirgücündeki MiTo QV’nin 2014 modelleri Ekim ayından itibaren Türkiye’de sipariş üzerine pazara sunulacak.

Giulietta QV’nin gövdesinde, sinyal lambasının yanına panele yerleştirilmiş “Quadrifoglio Verde” amblemi göze çarpıyor. Buna ek olarak, ayna kaplamalarının parlak antrasit boyası, ön ızgara, kapı kolları ve sis lambası çerçeveleri, Quadrifoglio Verde versiyonunun dikkat çekiyor.

Giulietta motoru sayesinde saatte 240 kilometrenin üzerinde bir hıza erişirken, sıfırdan 100 kilometreye ise sadece 6 saniyede ulaşıyor.

Alfa Romeo MiTo Quadrifoglio Verde’nin ise, özel ayna kaplamaları, karartılmış ön ızgarası, ön ve arka far çerçevelerindeki parlak boyası, kırmızı fren kaliperli 17 inç alaşım jantlarının yanında arka rüzgârlık ve tahliye üniteli sportif tamponu bulunuyor.

MiTo QV, saatte 219 kilometre maksimum hıza erişebiliyor ve sadece 7.3 saniyede sıfırdan 100 kilometreye hızlanıyor.

Bir önceki makalemiz olan Toyota'dan Türkiye'ye yeni model başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: