modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

BMW Yeni Bir Süperaraba Hazırlığında

0 215

BMW M division patronu Audi R8 ve Mercedes-AMG GT’ye rakip bir süper araba herkesin isteği ancak bunun maliyeti oldukça yüksek bir operasyon olacağını açıkladı.
Gelecek yıl çıkacak olan yeni RS-tasarım Audi R8 ve Mercedes-AMG GT, BMW M hayranlarını biraz olsun üzse de ürün geliştirme ve performans bölümü başkanı Carsten Priest, BMW markası olarak bağımsız bir supercar yapılması için güçlü bir istek taşıdıklarını açıkladı.
Carsten Priest: “Eğer BMV M bölümünde çalışan 550 kişiyi şu an arayıp bu proje için gereken maliyeti karşılayabileceğinizi söyleseniz hepsi hemen başlayalım derdi. Ancak büyük firmalar şartları her zaman daha geniş düşünmek zorundalar. Bizim aklımızda her zaman ayılan bütçeden daha fazla fikir var ve hangilerinin kullanılacağına karar vermek cok önemli” olduğunu açıkladı.
BMW i8′den daha güçlü, hızlı ve benzinle çalışan bir süpercar’a yer var gibi görünse de i8′e hali hazırda yapılan büyük yatırım bunun önündeki en büyük engellerden biri. Yeni bir seri modeli geliştirmek 1 Milyar Avro ancak i3 ve i8 gibi modelleri geliştirmek için her birine 2 milyar avro yatırım yapıldı.
Priest ayrıca “2016 BMW’nin 100. kuruluş yıldönümü ve herşey mümkün. M1′in çıktığı günleri hala hatırlıyorum. 36 yıl önceydi. Asıl soru yapmış olduğunuz şeyi ne zaman aktive etmeniz gerektiği?” olduğunu açıkladı.

Bir önceki makalemiz olan Skoda’dan sıcak kış kampanyası başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: