modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

BMW’nin X6’sı varsa Mercedes’in de GLE’si var !

0 185

Mercedes, BMW’nin X6 modeline rakip olacak yeni modeli GLE’nin görüntülerini basınla paylaştı. Araç, Ocak ayında düzenlenecek olan Kuzey Amerika Uluslararası Otmobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.

Mercedes, BMW’nin 2008 yılında piyasaya çıkardığı ve markanın SAV (Sport Activity Coupe) sınıfı olarak nitelendirdiği X6 modelinin karşısına GLE’yi yollara çıkarmaya hazırlanıyor. Görünüş olarak X6’ya oldukça benzeyen model, 4900mm uzunluğa, 2003mm genişliğe ve 1731mm yüksekliğe sahip. Ön tarafı alıştığımız Mercedes tasarımlarına benzeyen modeldeki asıl farklılık arka tarafta yapılmış. Sportif tavan çizgisi, krom süslemeler, çift çıkışlı egzoz sistemi ve standart olarak sunulan 20 inç alaşım jantlar araçta öne çıkan detaylardan sadece birkaçı…
AMG versiyonların iç mekanında napa deri spor direksiyon simidi, bilgi-eğlence sistemi, paslanmaz çelikten üretilen fren pedalları, piyano siyahı aksan ve karbon fiber süslemeler sunulurken, standart versiyonlarda spor koltuklar, spor direksiyon simidi ve yeni bilgi-eğlence sistemi standart olarak sunulacak.
AIRMATIC adı verilen havalı süspansiyonlara sahip olacak olan GLE, dokuz ileri otomatik şanzımanla satışa sunulacak ve INDIVIDUAL, COMFORT, SLIPPERY, SPORT ve SPORT+ sürüş modlarına sahip olacak.
Mercedes GLE, dört farklı motor seçeneğiyle satışa çıkacak. GLE350d 4 MATIC versiyonda 258 beygir gücüne ve 620 Nm torka sahip olan dizel bir motor, GLE 400 4MATIC versiyonda 3.0 litrelik twin turbo V6 motor bulunacak. Bu ünite de 333 beygir gücüne ve 480 Nm torka sahip olacak.
AMG versiyonlarda ise, GLE 450 AMG’de 3.0 litrelik twin-turbo 367 HP güç ve 520 Nm torka sahip ünite yer alırken, GLE 63 AMG modelinde ise 5.5 litrelik 570 HP güç üreten twin turbo V8 ünite yer alacak.
Mercedes GLE, 2015 Ocak ayında Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak. Aracın 2015 yılının son çeyreğinde Türkiye’de satışa çıkması bekleniyor.

Bir önceki makalemiz olan Opel'den yeni model: Karl ! başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: