modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Captur’a Yeni Outdoor Serisi

0 207

Renault markası Captur ailesini yeni Outdoor donanım versiyonu ile 67.800 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sundu.

Yeni Outdoor serisinde önde ve arkadaki tampon korumaları ve 17″ siyah renk alüminyum alaşımlı jantları ile iç mekanda kırmızı detaylar ilk başta göze çarpan detaylar. Ayrıca kırmızı ön panel detayları ve ‘karbon elyaf’ motifli direksiyon süslemeleri yer alıyor.

Standart donanım olarak sunulan dokunmatik ekranlı İnternet Bağlantılı Entegre Navigasyon Multimedya Sistemi olan R-Link birçok teknolojik özellik içeriyor. Navigasyon sistemi, canlı trafik bilgisi, radyo, telefon, e-posta, twitter, Facebook, Euronews haberler gibi birçok uygulama aynı sistem üzerinde yer alıyor.

Her koşulda yol tutuşunu optimize eden Extended Grip Sistemi Captur Outdoor’da standart olarak müşterinin beğenisine sunuluyor. Bu ileri teknoloji kar, çamur, kum, vs. gibi zorlu koşullarda yol tutuşunu optimize etmek üzere tasarlanan çekiş kontrolünün evrim geçirmiş hali.

Sürücü, orta konsolda bulunan bir döner kumanda sayesinde mevcut koşullar için en uygun modu seçebiliyor. Sistemde üç mod bulunuyor: ‘Standart’, ‘Bozuk Zemin’ ve ‘Ekspert’. Bu ayarlardan ilki sert yüzeyler için varsayılan standart ayardır (kuru, ıslak veya buzlu). ‘Bozuk Zemin’ modu ise Extended Grip sistemini çalışan tekerlekler üzerinde uygulayarak motor torku ve frenleme kuvvetini, ön tekerleklerin daha fazla dönmesi amacıyla otomatik biçimde ayarlıyor. Böylece özel 4 mevsim M&S lastiklerin çamurdan veya kumdan daha etkili şekilde kurtulması ve yolu daha iyi tutması sağlanıyor.

‘Ekspert’ modu seçildiğinde ise sürücü, hızlanmak amacıyla motor torkunun iletimini kontrol altına alabiliyor; üstelik bu esnada frenleme kuvvetinin optimizasyonu sistemi tarafından yapılıyor.

Extended Grip sistemi, ‘Bozuk Zemin’ veya ‘Ekspert’ modları seçili haldeyken hızın 40 km/s’yi aşması durumunda otomatik olarak ‘Standart’ moda geçiyor.

Bir önceki makalemiz olan Zafira Motorunu Yeniliyor başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: