modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Citroen C4 Cactus Yakalandı

0 395
Gelecek Şubat ayında satışa sunulması beklenen Citroen Cactus’un üretim versiyonu testler sırasında fotoğraflandı

Frankfurt’ta Citroen C4 Cactus konspetinin üretim versiyonu, ilk kez görüntülendi. C4 Cactus, C4 Picasso ve standart C4 ile aynı anda sunulacak. Cactus’un satışlarının başarılı olması durumunda yeni modeller de peşi sıra gelecek. Citroen yetkilileri aracın, firmanın gelenekselleşmiş modellerinin yerini alabileceğini düşünüyor. Citroen patronu Frederic Banzet C4’ün üretime geçmesi için önünde uzun yıllar olduğunu, dolayısıyla Cactus’un başarısını değerlendirmek için zamana ihtiyaçları olduğunu belirtiyor.

Banzet, ek olarak, araştırmaları doğrultusunda satışlarda başarı yakalayacaklarını; ayrıca belirli bir kesimin kesin olarak beğenmemesini, belirli bir kesiminde çok beğenmesini beklediklerini ve bu şekilde keskin bir çizgi olmasının, pazarda ortalama beğeni almaktan daha önemli olduğunu dile getiriyor.

Yeni Cactus konsepti yaklaşık 21 cm sürüş mesafesi ile 4.21 m uzunluğunda, 1.75 m genişliğinde ve 1.53 m yüksekliğinde olacak. Araç satışa çıktığında, firmanın yeni EMP2 platformunda yer alması bekleniyor. Casus fotoğraflarda, konseptin aracın B sütunları, yan ve arka camları kapatılmış ve bu görüntü üretim versiyonuna saklanmış. Aracın genel olarak şekli korunuyor, fakat görünüyor ki aracın iç kısmındaki radikal unsurlar saklanmak istenmiş.

Cactus’ün iç mekânında iki ayrı ekrandan oluşan bir orta konsol bulunuyor. Konforlu ön ve arka koltukların yanı sıra 8 inçlik dokunmatik bir ekran da göze çarpıyor. Otomobilde mümkün olduğunca organik malzemelerin kullanılmasına özen gösterilmiş.

Aracın yan taraflarında ve tamponların etrafında Citroen’in ‘Airbumbs’ adını verdiği bir özellik bulunuyor. Burada bulunan hava kapsülleri, bir market arabasının bile neden olabileceği küçük hasarlara karşı otomobili koruyor.

Firma, müşterileri yeniden geleneksel Citroen değerlerine dahil etmek, konfor ve özgün stil içeren Cactus’u, standart C4’ten ufak bir fiyat farkıyla satışa sunmayı planlıyor.

Bir önceki makalemiz olan 2015 Audi Q7 Görücüye Çıktı başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: