modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Citroen C4 Picasso Piyasada

0 222

Citroen Technospace parolası ile geliştirdiği Yeni C4 Picaaso modelini 68.800 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sundu. Tek motor ve 2 farklı donanım paketi ile satışa sunulan model 1560 cc’lik ve 115 beygir gücünde bir motora sahip.

Selefine göre 140 kilogram daha hafifletilmiş yapısı ve içerdiği start&stop teknolojisi ile oldukça düşük bir yakıt tüketim değeri sunan Yeni Citroen C4 Picasso, otomatikleştirilmiş 6 ileri robotize şanzıman seçeneği ile satışa sunuluyor.

Tasarımında gelişen ve daha dinamik görülen çizgileri ön tarafta bulunan ince led farlar süslüyor. 16 ve 17 inçlik olarak sunulan alüminyum alaşım jantlar ise yine modelin dış tasarımından göze çarpan noktalar.

İç mekanda ise oldukça geniş bir kabin ve bagaj alanına sahip Yeni Citroen C4 Picasso, günlük kullanımı pratikleştiren saklama gözleri barındırıyor. Ayrıca paspas altında ise 2 adet gizli saklama bölmesi de mevcut.

Tüm standart güvenlik donanımlarını bir arada sunmayı başaran C4 Picasso, Aktif Hız Düzenleme Sistemine de sahip. Bu sistem ile önde giden araç ile araya istenen mesafe konarak hız sabitlemesi yapılabiliyor.

Şerit İhlali Uyarı Sistemi ve Otomatik Park Sistemi gibi bir çok önemli donanımı da barındıran C4 Picasso, uzun far kullanımında karşıdan gelen bir araç algıladığında otomatik olarak farlarını yakın konuma da getirebiliyor.

Buzlu veya kaygan zeminler için özel olarak geliştirilmiş Akıllı Çekiş Kontrolü Sistemi sayesinde ise yol zeminine göre otomatik olarak çekiş sistemini kendisi düzenleyebiliyor.

7 inçlik dokunmatik ekrana sahip multimedya sisteminde, hız, devir, tüketim gibi bilgiler sunulurken ayrıca navigasyon desteği de sağlanabiliyor. Ayrıca bluetooth bağlantısı ile de telefon görüşmesi yapmam mümkün. Ön konsol üzerinde bulunan 12 inçlik HD panoramik ekran üzerinden ise aracın fonksiyonel özelliklerinde değişiklik yapılabiliyor.

Bir önceki makalemiz olan Elektrikli Arabalar 2 Dakika İçin'de Sarj Olucak başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: