Citroën, 2015 yılının ilk 6 ayında satışlarını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 87 oranında artırarak, Citroën uluslararası satışları sıralamasında 7’nci sıraya yükseldi.
Citroën, dış yan kapı panellerindeki korumalarla dikkat çeken otomobili C4 Cactus, C4 Picasso ve C-Elysée modellerinde elde ettiği satış performansı ile 2015 yılın ilk yarısında sadece Türkiye’de değil, dünya üzerinde var olduğu pazarlar içerisinde de hızlı bir yükseliş göstererek 15 bin adetlik satışla 7’nci sırada yer aldı.

PAZAR PAYI DA ARTTI

Citroën, geçen yılın aynı döneme oranla yüzde 87’lik artış göstererek büyüyen pazarda yükselen satış adetleri ile çıtayı yükseltiyor. 2015 yılının ilk yarısında aldığı yüzde 3,46’lık pazar payı ile geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 0,7’lik artış gerçekleştirdi.

YENİLİK AYINI BAŞLATTI
2014 yılı Eylül ayında dünya ile birlikte Türkiye’de lanse edilen C4 Cactus ve C1 modelleri ile hedeflediği satış adetlerine erişen Citroën, bu ay Türkiye’de satışa sunacağı “PureTech” ve “BlueHDi” teknolojisine sahip EAT6 tam otomatik şanzımanlı “benzinli” ve “dizel” versiyonlu C4 ile dizel tam otomatik C4 Picasso modelleri ile binek otomobil pazarında güçlü bir oyuncu olmaya devam edecek.