modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Citroen Divine DS concept Detaylandı

0 263

Citroen Paris Motor Show’da tanıtılacak olan Divine DS Concept modelinin bütün detaylarını ve fotoğraflarını basın ile paylaştı. Fransız üretici; DS modellerinin sayısını altıya çıkartmayı hedeflerken, yeni DS modellerinin nasıl olacağı üzerindeki soru işaretlerini bu konsepti tanıtarak kaldırmak istiyor.
Şu aşamada konsept olsa da ileride Citroen’in DS modelleri hakkında ipucu veren yeni DS concept, 4.21 metre uzunluğunda, 1.98 metre genişliğinde, 1.35 metre yüksekliğinde ve DS3 den esinlenmiş lazer sequential sinyalizyon ön farlara sahip.

Aracın arkaya doğru eğimli olan elmas seklini andıran tasarımlı tavanı açılabiliyor ve arkayi gösteren kamerası açığa çıkıyor. Arka farlar ise tamamen LED ile donanımlı. Araç kıvrımlı olarak tasarlanmış 20 inçlik alaşımlı jant üzerine oturtulmuş. İçi ise yüksek teknoloji 10.4 inçlik aynı zamanda arka görüş aynası görevini gören HD dokunmatik ekrana sahip. Kabinin zarif koltukları DS saat kordonu tasarımı içeren yüksek kalite deri döşemeler ile donatılmış.

Citroen Divine DS concept karbondioksit emisyon oranını 145/kg olarak ayarlayan 270 beygir gücünde (199 kW) 6,000 rpm ve 330 Nm (243 lb-ft) maksimum tork üretim değerine sahip, Euro 6 yasalarıyla uyumlu dört silindirli 1.6-litre THP turbocharged benzinli motor ile birlikte gelecek.
Citroen Divine DS concept aracını 2 Ekim’de başlayacak olan Paris Otomobil Fuarında tanıtacağını duyurdu.

Bir önceki makalemiz olan Skoda’dan sıcak kış kampanyası başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: