modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Dünyanın en hızlı çekim aracı Ferrari 488 Challenge’ı görün

Öndeki kamera olmadan 322 km/sa maksimum sürate ulaşıyor.

0 144

Yüksek hızda çekimler için hızlı bir araç gerekir. Yıllar içinde birçok farklı kamera açısıyla görüntü alabilmek için özel araçlar gördük. Ancak Ferrari 488 Challenge, bunların içinde en özeli olabilir. İngiltere merkezli Ralle isimli firma tarafından yapılan araç, en hızlı çekim araçlarından biri oldu.

Farnborough’ta düzenlenen 2021 İngiliz Otomobil Fuarı için tanıtılan özel yapım Ferrari sadece 7 günde bir araya geldi. Bu şahane otomobil, Ralle ve Talos Vehicles işbirliği ile düzenlendi. İşin ilginç tarafı, Talos Vehicles askeri alanda kullanılan özel kamyonlar ve hafif saldırı araçları üreten bir firma.

Aracın ve kameranın detaylarına yer verilmedi ancak, küçük film şirketi araçlarla ilgili aksiyon çekimleri konusunda büyük bir üne sahip. Tabii ki otomotiv dünyasında hangi tür çekimler 320 km/sa’lik bir kameraya ihtiyaç duyar, orası bilinmez.

Ralle’nin kurucusu Jimmy Howson şunları belirtti: “Bir süredir benzersiz, yüksek hızlı çekim yapmanın yollarını araştırıyoruz. Ferrari çekim aracımız, haftalarca süren planlama ve ayarlamanın sonucu. Yeteneklerimizi ve marka erişimimizi Farnborough dışındaki kitlelere ulaştırma zamanı. #ralle için heyecan verici bir zaman.”

En hızlı çekim aracının hangisi olduğunu bilmiyoruz. Birkaç yıl önce, özel teçhizatla donatılmış olan Lamborghini Huracan’ı görmüştük. O zamandan beri gayrı resmi olarak en hızlı çekim aracı unvanını elinde tutuyordu. Ekipmanlar ve kameralar aracın maksimum hızını düşürdüğü için, Ferrari ile bir yarış yapsa kimin kazanacağı belirsiz durumda.

 

Bir önceki makalemiz olan SEAT Arona yenilenmiş haliyle Türkiye'de satışta başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.