modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Elektrikli Araçlar İçin İş Birliği Yapılcak

0 138

Volkswagen’ın güvenli ve geniş kitlelerin ulaşabileceği elektrikli otomobillerin en büyük üreticisi olma isteğini gerçekleştirebilmesi için Japon Toshiba özellikle motorların geliştirilmesi alanında yardımcı olacak.

Volkswagen’dan yapılan açıklamaya göre, dün bir niyet mektubu imzalayan ortakların işbirliği, Avrupa’nın en büyük otomobil üreticisi olan Volkwagen’ın piyasaya çıkarmak istediği halen konsept halindeki yeni aile otomobilleri için elektrik motorlarının ve elektronik cihazlarının geliştirilmesini kapsıyor.

Hedeflerini ”sıfır CO2 salan, hesaplı ve güvenli elektrikli araçların seri üretiminde çözümler önerecek en büyük otomobil üreticisi olmak” şeklinde açıklayan Volkswagen’in Başkanı Martin Winterkorn, ama bunun hemen yarın olacak bir şey olmadığını, herkes için elektrikli otomobilden önce araştırma ve geliştirmede özellikle lityum-iyon bataryaları teknolojisi alanında daha çok çalışmak gerektiğini kaydetti.

Dünyanın birçok otomobil üreticisi gibi elektrikli otomobil konseptleri bulunan Alman şirketlerinden Daimler ve Volkswagen ilk modellerini 2010′da piyasaya sürmeyi planlarken, BMW de şehir modeli “Mini” için elektrikli motoru test etmeyi sürdürüyor.

Bir önceki makalemiz olan Yağışlı Havalarda Güvenli Sürüş önerileri başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: