modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Elon Musk zamanında Model Y’de ilginç bir istekte bulunmuş!

Bu bilgi, yeni bir kitapta ortaya çıktı!

0 155

Wall Street Journal’ın yazarlarından Tim Higgins, Power Play adlı yeni kitabını okuyucuların beğenisine sundu. Kendisi bu kitapta Tesla ve Elon Musk’tan bolca bahsediyor ve bu konulardakiçeşitli iddiaları konu alıyor.

Bu iddialardan birisi Elon Musk ile Apple’ın CEO’su Tim Cook arasında geçen bir görüşme şeklinde. Fakat bildiğimiz üzere bu ikili, bu görüşmeyi yalanladılar. Tabii bu kitap ise aksini iddia ediyor.

Yazar Higgins’in daha güncel bir iddiası ise Elon Musk’ın Tesla Model Y hakkında hiç duyulmamış ilginç bir isteği oluyor. Çünkü belirtilene göre Musk, Model Y’nin direksiyon simidi olmadan geliştirilmesini istemiş. Kitaptaki bilgilere bakmaya devam ettiğimizde Tesla’nın 2018 yılındaki baş mühendisi Doug Field’ın Elon Musk’ın bu fikrine karşı çıktığı bilgisini de görüyoruz. Hatta Field, daha sonradan Elon Musk’ın Tesla araçlarının geliştirilme süreçlerine çok müdahale etmesi sebebiyle Tesla’dan ayrılmış.

Elon Musk ise hâlâ aynı fikirde görünüyor diyebiliriz, örneğin yarım direksiyon simitli güncel Tesla araçları bile buna bir örnek olarak verilebilir. Hatta kendisi 2019 yılında Business Insider’a verdiği bir röportajda, “Teknolojinin gelişmesiyle robotaxi’ler ortaya çıkacak. İnsanlar da bu teknolojilere güvendikçe direksiyon simidine gerek duymayacaklar. Yani direksiyonsuz araçlara talep başlayacak.” gibi açıklamalarda bulunmuştu.

Bir önceki makalemiz olan 2021 Audi Q3 35 TFSI S line | Neden Almalı? başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.