modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Ferrari’de bir devir kapandı

4 318

İtalya’nın otomotiv sektöründeki önemli markası ve Formula 1 takımı Ferrari’de başkan Luca Cordero di Montezemolo görevinden ayrıldı.

Ferrari’nin hisselerini elinde bulunduran FIAT grubunun İcra Kurulu Başkanı Sergio Marchionne’nin dün Ferrari Başkanı Montezemolo ile yaptığı görüşmenin ardından ayrılık kararı çıktı.

1991’den bu yana Ferrari’nin başkanı olan ve sayısız başarıda payı olan Montezemolo’nun yerine Sergio Marchionne’nin yeni başkan olacağı açıklandı.

FIAT’tan yapılan açıklamada, Montezemolo’nun Ferrari’nin edindiği hem ekonomik hem de sportif anlamda önemli sonuçlarda payı olduğu belirtilerek, dünya standartlarının ötesinde kurduğu ekiple başarılarla dolu uzun bir geçmişi olduğu ifade edildi.

Ferrari’den 23 senelik başkanlığın ardından ayrılan Montezemolo da yaptığı açıklamada, Ferrari’de geçirdiği yılları “unutulmaz” olarak niteleyerek, “Ferrari, dünyanın en güzel şirketi ve burada çalışmak benim için büyük bir ayrıcalıktı. Bu takıma liderlik etmek büyük onurdu” dedi.

Tarafların bugün öğlen saatlerinde bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Formula’1 de Ferrari’nin son olarak kendi evi kabul edilen Monza’daki İtalya Grand Prix’sinde varlık gösterememesi eleştirilere konu olmuştu. Marchionne de kısa süre önce Montezemolo’yu son yıllarda takımın başarılı sonuçlar almaması dolayısıyla eleştirmişti.

Bu arada, Ferrari’nin başından ayrılan Montezemolo’nun adı İtalyan sivil havacılık firması Alitalia ile anılıyor.

Bir önceki makalemiz olan Belçika’da kazanan Ricciardo oldu başlıklı makalemizi okudunuz mu?

4 Yorumlar
 1. Abdullah Şentürk diyor

  Zaman çok hızlı geçiyor…

 2. Erol Keser diyor

  Kısacası ne biliyor musunuz? Zaman çok hızlı geçiyor.

 3. Fuat Alp diyor

  Ferarinin ekibi çok başarı cidden

 4. Volkan Arslan diyor

  Vay be zaman çok hızlı geçiyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: