modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Fiat FCC4 Süprizini Sao Paulo’ya Saklıyor

0 210

Fotoğrafta görülen göz kamaştırıcı yeni konseptin adı FCC4 yani Fiat Concept Car olacak, 4 rakamı ise 4 kapılı anlamına geliyor. Fiat Design Center Latam (Fiat Latin America) aynı segment ve geleneksel dış görünümlerin üstünde bir tasarıma odaklanmış. Bu araca yüksek süspansiyon, yatay fastback (tavan ile arka cam birleşik araba) bir 4-kapılı coupe demek pek de yanlış olmasa gerek. Fiat Strada’ya garip tasarımlı demek bu araca nasıl bir lakap takmamızı gerektirirdi acaba?
Fiat FCC4
Sao Paulo Motor Show’da gösterilecek olan bu konsept araç BMW X6′yı oldukça normal tasarım bir araba gösterecek gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere sadece BMW diğer markaların aksine birçok konsept aracını üretip yollarda kullanmaya hazır hale sokuyor. FCC4, X6′ya nazaran daha uzun, en ve yükseklik olarak ise 4 cm daha küçük bir araç. Metalik mavi boya ve LED ışıklarla süslenmiş aracın ön tarafı ise Range Rover Evoque’nin kalın dudak eklenmiş hali gibi.
Fiat FCC4
Fiat Chrysler’i satın aldığından bu yana İtalyan olmanın yanı sıra Amerikalı oto üreticisi olarak da anılmaya başladı. Aynı şeyin tersini Chrysler için de söylemek pek yanlış olmaz. Ancak bu birleşmeden uzun zaman önce bile Fiat İtalya’da ürettiğinden sonraki en çok arabayı Brezilya’da üretiyordu.Bu da Sao Paulo Motor Show’u global araba üreticisi için oldukça önemli bir hale sokuyor ki Fiat bunu bildiği için konsept araçlarını, Fiat 500 ve Panda gibi modellerini tanıtmak için hiç bir fırsatı kaçırmıyor.

Bir önceki makalemiz olan Hyundai i20 Wagon Yolda başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: