Yeni ürün stratejisi ile birlikte markasına duygu, heyecan ve yeni müşteri deneyimi katmayı planlayan Ford, 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni kozlarını sergiledi. Lüks sınıfta Ford’u temsil eden Vignale ailesi genişleyen ürün gamıyla otomobil severlerle buluşurken; Ford Performans markası GT ve Fiesta ST200’ü sahneye çıkardı. Yeni Ford Kuga da Ford sahnesinde boy gösteren isimlerden biri oldu.

Vignale ailesi, geçtiğimiz yıl sergilenen 4 kapılı ve station wagon Mondeo Vignale’nin ardından, S-MAX Vignale, Edge Vignale ve Kuga Vignale Konsept modelleri ile genişlemeye devam ediyor. Bu üç yeni Vignale modeline ek olarak Ford, 2017 yılından itibaren satışa sunacağı 5 kapılı Mondeo Vignale modelini de ilk kez Cenevre’de görücüye çıkardı.

En güçlü seri üretim Fiesta olan Ford Fiesta ST200’de yaklaşık 200 beygir güç ve 290 Nm tork üreten 1.6 litrelik EcoBoost benzinli motor görev alıyor. Fiesta ST200, 0’dan 100 kilometreye 6,7 saniyede çıkabiliyor.

Ford Performance serisinin en üstünde yer alan yeni Ford GT, EcoBoost performansı, aerodinamiği ve hafif karbon fiber konstrüksiyonuyla teknolojileri gözler önünde seriyor. Ford GT, dünya çapında sınırlı sayıda satılacak ve Avrupa’da müşteriler sporcuyu bu yılın sonlarına doğru satın alabilecek.

İlk olarak Barselona’da düzenlenen Mobile World Congress iletişim konferansında tanıtılan Ford Kuga’da 1.5 litrelik TDCi dizel motor görev alıyor. Ford’un yeni nesil bilgi-eğlence sistemi SYNC 3 ile donatılan SUV’da sürücülere basit ve daha doğal konuşma sesli komutlar kullanarak müzik, navigasyon ve klima fonksiyonlarına ve bağlantılı akıllı telefonlarına kumanda etme olanağı sunuluyor.

120 beygirlik 2.0 TDCi motorun yerini alan 120 beygirlik 1.5 TDCi motor ile Kuga, 100 km’den 4.4 litrelik ortalama yakıt tüketim değeri sunuyor.