modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Focus ST’de Makyajlanıyor

0 213

Ford’un şubat ayında makyajlayarak tanıttığı Focus’un sportif versiyonu Focus ST’de makyaj operasyonu geçiriyor. Arabanın görünümünde sürpriz olmasa da kaputun altında sevenlerini heyecanlandıracak yenilik bulunmakta.
Arabanın hem iç mekanında hem de dış görünümünde detaylarda yer alan yenilikler beklenilen şekilde karşımıza çıkıyor. Ford’un yakın zamanda tanıttığı Focus ve diğer güncel modellerinde görmeye alıştığımız değişiklikler 2015 Ford ST’de de yer almakta.
2015 focus st
İncelen far tasarımları ve stoplar , yuvarlaktan köşeli hatlara geçen sis farları, genişleyen tampon ve yeni jant seçenekleri ile bakışta göze çarpanlar.
2015 focus st
Arabanın iç mekanın da ise ilk olarak üç kollu direksiyon simidi dikkat çekiyor. Üzerinde ST logosu ile arabanın iç mekanındaki sportif havayı destekleyen direksiyon simidinin yanı sıra orta konsoldaki ve vites konsolunda yapılan ufak değişiklikler ile yeni Focus ST’yi selefine göre daha sportif hale getirmiş.
2015 focus st
En önemli değişikliğin-yeniliğin yapıldığı kaputun altında ise sevenlerini memnun edecek bir motor seçeneği yer alıyor. 2.0 litre hacimli, 250 beygir gücündeki ve 360 Nm maksimum tork üretim değerine sahip motoru ile yeni ST 0-100 km/s hıza 6.5 saniyede erişirken maksimumda 247 km/s hıza kadar çıkabiliyor. Ayrıca Avrupa pazarı için dizel alternatifine sahip olan arabanın dizel motor gücüde dikkat çekici. 2.0 litrelik dizel motor 185 beygir gücünde ve 400 Nm maksimum tork üretim değerine sahip.Bu motor ile yeni ST 8.1 saniyede 100 km/s hıza çıkabilirken maksimumda 217 km/s hıza erişebiliyor. Bütün bu performans değerlerine rağmen 100 km karma yolda yakıt tüketimi 4.4 litre olarak açıklandı.
2015 Ford Focus ST’nin önümüzdeki yılın ilk aylarında Avrupa’da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir önceki makalemiz olan Citroen Divine DS concept Detaylandı başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: