modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Golf SUV 2018′de Yolda

0 214

Sekizinci jenerasyon VW Golf 2018’e Golf rozeti taşıyacak ilk SUV olma yolunda göz kırpıyor.
vw golf suv

Fotoğrafta görülen Cross Golf modelinin bir üstü olacak olan araç tam olarak off-road özellikleri taşımasa da diğer markaların crossover modellerine bir cevap niteliği taşıyacak.İki farklı boyutta tasarlanan yeni Golf Avrupa’da 2018 yılında medium boy olarak, Amerika ve Çin’de ise 2019′da large kasa olarak piyasaya çıkacak.
Tiguan modelinde de değişiklikler öngören Volkswagen aracı uzun kasa olarak sadece Amerika ve Çin’de piyasaya sürecek. Akıllara gelen soru ise Volkwagen yeni SUV Golf ve yeni jenerasyon Tiguan’ı birbirinden nasıl farklı gösterecek?
Car Magazin’de yayınlanan habere göre yeni nesil Tiguan daha lüks ve pahalı araç kategorisinde lanse edilecek. Yeni Golf ise daha tanıdık beş-kapılı hatchback ve off-road dayanıklılığı ön plana çıkarılacak.Araç bunların yanı sıra 4Motion AWD sistemi, daha büyük her mevsim tekerler, yükseltilmiş süspansiyon, ön ve arka taban koruyucu ve uzatılmış kapı eşikleri ile donanımlı olacak.
Diğer göze çarpan opsiyonlar sırasıyla gerekli durumlarda harekete geçen off-road sürüş modu, hill descent(yokuşta kaymama özelliği) off-road hafızalı navigasyon, daha büyük bir benzin deposu ve şok emiciler.
VW Golf Mk8′i temel alacak olan VW Golf SUV 102hp elektrik motor takviyeli 150 beygir gücünde 1.4 litre TSI motoru olan Hibrid model opsiyonu ile de yollara çıkması planlanıyor.

Bir önceki makalemiz olan Fiat 600 Geliyor başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: