modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Hennessey, üreteceği tüm Venom F5’leri sattı!

Maalesef artık satın alamayacaksınız kendisini.

0 145

Hennessey, yıllar boyunca adını modifiye ettiği otomobiller ile duyurdu. Fakat marka, nihai projesi olan Venom F5’in örtüsünü henüz geçtiğimiz yıl kaldırdı. Modeli her yere götüren Hennessey ekibi, geçtiğimiz hafta sonu Pebble Beach etkinliğinde hiper otomobilinin son örneklerinin de satıldığını açıkladı.

2020 yılının aralık ayında tanıtılan Venom F5, 2.1 milyon dolarlık fiyat etiketi ile göz yaşartıyordu. Sadece 24 adet üretilmesi planlanan modelin Pebble Beach etkinliğinden önce 12 adedi satılmıştı. Pebble Beach’in ardından tüm Venom F5’ler sahiplerine ulaşmış oldu.

2.1 milyon dolarlık cep yakan ücreti sadece aracın tasarımı ve sınırlı sayıda olan yapısı için ödemiyorsunuz. Venom F5’i çok daha özel kılan şey kaputunun altında yatıyor. Toplamda 1.842 bg güç ve 1.617 Nm tork üretebilen 6.6 litrelik çift turbolu V8, aracın 500 km/sa hızın üstüne çıkmasına yardımcı oluyor.

Firmanın CEO’su John Hennessey, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ” Son F5 modellerini Bugatti, Lamborghini ve Koenigsegg gibi markaların arasında Pebble Beach’e çıkartmak tüm Hennessey ekibi için gurur verici bir olay oldu. Hele ki bu araçların arasından tercih edilebilir hale gelmek, ekibimizin kaliteye verdiği önemi gösteriyor. Hele ki daha gidebilecek çok yolumuz varken!”

Bir önceki makalemiz olan Dünyanın en hızlı çekim aracı Ferrari 488 Challenge'ı görün başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.