modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

İlk Bugatti Lifestyle butik mağazası Londra’da kapılarını açtı

0 215

İngiliz başkenti Bugatti’nin geleneksel mavisiyle aydınlanıyor. Bugatti ilk butik mağazasını, “Londra Mavisi” konseptiyle Londra’nın elit Knightsbridge semtindeki Brompton Road’da açtı!

Böylece, Fransız süper spor otomobil üreticisinin lifestyle koleksiyonunun geçen yıl Milano’da yapılan başarılı lansmanının ardından, marka genişletme stratejisinde ikinci büyük adım atılmış oldu. Gelecek beş yıl içinde, dünyanın finans ve moda merkezlerinde sayıları 30’a ulaşan özel Bugatti butikleri açılacak…
Bugatti’nin mevcut sonbahar/kış koleksiyonu erkek modasını merkez alan iki ana hatta sahip: Zarif ve lüks EB – Ettore Bugatti Collection ve yüksek teknolojili malzemelerle üretilen spor lüks Bugatti Performance Luxury Collection. Bugatti bu iki hattın yanı sıra, sadece Bugatti müşterileri için bir ısmarlama ürün serisi ve yeni çıkan Bugatti Legends koleksiyonu gibi çekirdek sınırlı sürüm koleksiyonlar sunuyor. Lifestyle koleksiyonu bugüne kadar giyim ve aksesuarlara odaklanırken gelecekte bunlara tasarım ürünler de eklenecek.
24-26 Brompton Road adresindeki butik ve koleksiyonu Bugatti kimliğini yansıtıyor. Markanın “Sanat, Form, Teknik” sloganına uygun olarak mağazada Bugatti’nin istisnai teknik performansı ve kendine özgü lüks anlayışı sunuluyor. Bunlar Bugatti’nin tipik tasarım özellikleri ve kullandığı malzemelerle elde ediliyor. Bugatti logosunu taşıyan üç metrelik alüminyum tak uzaktan bile dikkat çekiyor. Bütün Bugatti otomobillerinin en farklı özelliği olan at nalı şeklindeki ünlü radyatör ızgarasından esinlenerek tasarlanan bu motif, mağazanın vitrininde de sergileniyor ve yine vitrinde Bugatti’nin özgün bir ürünü olan ve at nalı ızgara şeklindeki çanta da başköşeye yerleşiyor.
Butiğin için kısmı iki bölüme ayrıldı. EB – Ettore Bugatti Collection, zarif koyu renkli ahşap zemini ve kahverengi deri kaplı duvarlarıyla sıcaklık ve zarafet hissi yayan lüks/lifestyle bölümünde sergileniyor. Bugatti Performance Luxury Collection, dikkat çekici mermer zemini ve açık gri deri duvar kaplamasıyla ilk bölümle keskin bir tezat sergileyen spor/performans bölümünde sunuluyor.
Deri ve mermerin yanı sıra butiğin tasarımında kullanılan ahşap, cam ve karbon da Veyron’da da bulunan malzemeler. Tasarımcılar Bugatti’nin tasarım DNA’sının tipik unsurlarını alıp dekorasyon için yorumladılar. Örneğin büyük etajerlerin arka duvarında bulunan perçinli kaynak, esinini efsanevi Type 57 SC Atlantic modelinin kuyruğundan alıyor. Modern Bugatti Veyron’a da taşınan bu tarihi tasarım özelliği aynı zamanda duvar raflarının yapısında da yeniden yaratıldı.
Karbon ve alüminyumdan yapılan ayaklı rafların tasarımı da Veyron’un çok ince mühendislik örneği olan arka kanat mekaniği üzerine modellendi. Bugatti Blue’daki hassas çizgi raf sistemine başka bir görsel zenginlik daha katıyor. Özellikle showroom’un ortasındaki büyük karbon satış masası çok etkileyici. Ettore Bugatti’nin imzasından esinlenen masanın kavisli şekli, bugüne kadar birçok Bugatti modelinin çarpıcı bir tasarım özelliğini sürdürüyor.
Yeni butiklerin gelecek yıl içinde Tokyo, Dubai ve Doha’da açılması planlanıyor. Daha sonra Paris ve Milano’da başka mağazalar açılacak. Bugatti ABD’deki ilk mağazasını ise 2016 sonrasında açmayı planlıyor.

Bir önceki makalemiz olan Skoda’dan sıcak kış kampanyası başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: