modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Infiniti Q80 Inspiration Paris’de görücüye çıktı

0 139

Infiniti’nin Premium lüks algısını zirveye taşıyan yeni dört kişilik “Q80 Inspiration” modeli Paris Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkıyor.

Bulunduğu kategorinin sınırlarını zorlayarak lüks anlayışını yeniden yorumlayan Infiniti, dört kişilik Q80 Inspiration konseptini, kapılarını 4 Ekim’de ziyaretçilere açacak olan Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.
Sürücü eksenli güç aktarım mekanizması ve araç içi teknolojileri ile segmentinde fark yaratan Q80 Inspiration, 2 Ekim Perşembe günü saat 15.30’da, “Parc des Expositions de Versailles”in 5. Salonunda düzenlenen basın toplantısında lanse edildi. Toplantıda Q80 Inspiration modelinin hibrit elektrikli güç aktarım stratejisi ve yepyeni teknolojiler hakkında bilgi verildi.

Tasarım sınırlarını zorlayan konseptte yan kapı aynası yer almıyor

Q80 Inspiration’da, Infiniti markasının kışkırtıcı ve duyulara hitap eden yorumu ön plana çıkıyor. Kusursuz profilin estetiğini bozmamak için araçta yan kapı aynası bulunmazken, tavana kadar camlı yolcu kabini hafif akustik camla ön plana çıkartılıyor. Kapılar hem sürücü ve yolcuların kolay bir şekilde araca giriş ve çıkışını sağlayacak şekilde, hem de giriş-çıkış esnasında kabinin estetik cazibesini ön plana çıkartacak şekilde tasarlanmış.

Kişiselleştirilmiş yüksek kalite ve stil sahibi iç mekan, 1+1+1+1 olmak üzere dört yolcu taşıma kapasitesine sahip. Geniş koltukların etrafında karbon fiber, alüminyum ve deri malzeme kullanılmış. İleri teknoloji adaptif süspansiyonunun yanı sıra, hafif ve sağlam şasisiyle aracın içindeki akustik camlar bir araya gelirken ek ses yalıtımı sayesinde otomobil en iyi sürüş deneyimini vaat ediyor.

Q80 Inspiration’nun, özel üretim 22 inç beşli dual-spoke hafif alaşımla çevrelenen 3103 mm’lik dingil mesafesi 5052 mm oranında genişletilmiş. Konsept, 2027 mm’lik genişliği ve 1350 mm uzunluğuyla diğer otomobillerden ayrılan bir duruşa sahip.

Infiniti’nin tasarım ve teknoloji harikası dört kapılı fastback modeli Q80 Inspiration, markanın yeniden tanımlanan premium fastback sınıfına giriş yapma niyetinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

Infiniti hakkında:

Ana merkezi Hong Kong’da bulunan Japon premium otomobil markası INFINITI Motor Company Ltd.’nin 50’den fazla ülkeye satışı bulmaktadır.
1989 yılında kurulmuş olan INFINITI markası, geniş ürün yelpazesi ile şu anda Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki fabrikalarında üretilmektedir. Portföyünün genişlemesiyle birlikte yakında Çin ve Birleşik Krallık’ta da üretimi başlayacak olan Premium marka, 2017 yılında üretim sınırlarını Meksika’ya genişletmeyi planlamaktadır.
Infiniti Red Bull Racing’in Araç Performans Ortağı ve İsim Sponsoru olan Infiniti, Formula 1 ekibi ile geniş kapsamlı teknik işbirliği içindedir. Dört kez Dünya Şampiyonu olan sürücüsü Sebastian Vettel ise Infiniti Performans Direktörlüğü görevini yürütmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Yılın Otomobili Yılın Sürücüsünü Arıyor başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: