Japon otomobil üreticisi Nissan’ın kanatları altındaki lüks otomobil markası Infiniti, Avrupa’da “iş yapacak” modellere de başladı.
Infiniti’nin de Avrupa sahnesine yeni çıkaracağı modelleri de belli oldu. 1 Mart’ta kapılarını açacak olan Cenevre gösteriinde Infiniti Q60 sport coupé ve QX30 crossover modellerine Q50 modeli de eşlik edecek.

Infiniti’nin iki yeni modelinden biri olan Q60 sport coupé, 405 HP güç üreten yeni 3.0 litrelik V6 çift turbo motoru ile yüksek performanslı sürüş vaat ediyor.

1.5 litrelik dizel motora sahip QX30 premium active crossover ise asimetrik kabin tasarımı ile dikkat çekiyor. Infiniti, ’Powerful Elegance” tasarım anlayışına sadık kalınarak tasarladığı QX30 modeliyle yeni nesil lüks müşterilerin ilgisini çekmeye hazırlanıyor. Araçta kullanılan 1.5 dizel motor Renault Nissan İttifakı’nın bir çok modelinin yanı sıra Mercedes A Serisi gibi modellerde de görev üstlenerek, kendini kanıtlamış bir motor.

Cenevre’de sergilenecek bir başka Infiniti modeli olan Q50 sport sedanda tamamen yenilenen 3.0 litrelik V6 motorun yanında ikinci nesil Direkt Adaptif Direksiyon (Direct Adaptive Steering) sistem de bulunuyor. Q50’da ayrıca spor performansı ile sürüş konforunu bir araya getiren ‘Dinamik Dijital Süspansiyon’ (Dynamic Digital Suspension) sistemine de yer veriliyor.

Q60 ve QX30 modellerinin yanı sıra Infiniti, son yıllarda sağladığı istikrarlı yükselişinde önemli rol oynayan Q50 sport sedan modelinin yeni versiyonunu da Cenevre’de sergileyecek. Q60 modelinde bulunan ve Q50 modelinde de kullanılan, tamamen yenilenmiş yeni 3.0 V6 motorun yanında, ikinci nesil Direkt Adaptif Direksiyon (Direct Adaptive Steering) sistemi de bulunuyor.

Q50 modelindeki bir başka yenilik ise maksimum sürüş konforunu ve maksimum spor performansı bir araya getiren Infiniti’nin yeni geliştirdiği ‘Dinamik Dijital Süspansiyon’ (Dynamic Digital Suspension) sistemi olarak karşımıza çıkıyor.

Infiniti global olarak 2015 yılında 215 bin 250 yeni araç satışı gerçekleştirdi ve yıllık bazda yüzde 16’lık bir satış artışı sağladı. Batı Avrupa’da ise, 7.000 müşteri geçen yıl yeni bir Infiniti satın aldı ve bu da 2014’e göre yüzde 45’lik bir artış şeklinde yansıdı.