modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Kocaeli’de ralli heyecanı

0 132

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6. ayağı Ford Otosan 32. Kocaeli Rallisi, seramonik start ile başladı.

Özel bir alışveriş merkezinde gerçekleştirilen törende ilk startı, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çeker verdi.

Castrol Ford Team Türkiye Direktörü ve ralli pilotu Serdar Bostancı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kocaeli rallisinin Türkiye’nin en eski motor spor organizasyonlarından birisi olduğunu belirtti.

Ford Otosan’ın son 13 yıldır rallinin sponsoru olduğunu dile getiren Bostancı, “Çok güzel bir işbirliği var. Bu sene de organizasyon çok güzel. Organizasyon bu kalitede devam ettiği sürece bu işbirliği uzun süreli olacaktır” dedi.

Ford Otosan 32. Kocaeli Rallisi’nde Ford (10,10 kilometre), Transit (18,80 kilometre) ve Otosan (12,40 kilometre) özel etaplarını geçecek ekipler, Perşembe Pazarı servis alanına gelerek araçlarının bakım ve ikmallerini gerçekleştirecek. Ardından bu 3 özel etabı bir kez daha geçerek 17.00’de Outlet Center İzmit’te finish podyumuna ulaşacaklar. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Castrol Ford Team Türkiye’den Murat Bostancı 88 puanla lider durumda, onu 70 puanla Tok Sport WRT’den Yağız Avcı ve 65 puanla yine Castrol Ford Team Türkiye’den Orhan Avcıoğlu takip ediyor.

Takımlarda Castrol Ford Team Türkiye liderliğini sürdürüyor, Tok Sport WRT ikinci, Bonus Unifree Parkur Racing de üçüncü sırada bulunuyor.

Bir önceki makalemiz olan Hyundai Assan'a yeni genel müdür yardımcısı! başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: