modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Logan mı Symbol mü ?

0 234

Yeni Dacia Logan’ın Paris Motor Show’da vitrine çıkmasının üstünden henüz bir yıl geçti. Bu kısa süreye rağmen şimdiden bir makyaja gidilecekmiş gibi görünüyor. En azından test sırasında fotoğrafları çekilmiş bir prototip modelden edindiğimiz izlenim bu yönde.

Prototipin radyatör ızgarası ve ön farları Renault Symbol’e ait, flaşörler ise Logan’dan. İki model de aynı platformdan geldiği için ve tasarımları birbirine çok benzediği için fotoğrafa bakarak hangisi olduğunu söylemek güç.

İlk ihtimal bu modelin Symbol olması… Renault, tamponlarda değişikliğe giderek modeli daha geniş bir kitleye yaymak istiyor olabilir. Diğer ihtimal de bahsettiğimiz gibi Logan… Dacia Duster’la daha fazla görüntü benzerliği oluşturulmak isteniyor olabiliri.

İkinci ihtimal daha kuvvetli gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde Frankfurt Motor Show’da Duster’ın yeni 125 beygirlik 1.2 litre turbo motoru tanıtıldı (bundan önce en yüksek 90 beygirlik vardı). Bu motorun Logan’da da kullanılması planlanıyorsa görüntü olarak da Duster’la bir ilişki kurmak istenmes mantıklı duruyor.

İlk nesil Logan’ın piyasaya çıkışından sonra serinin en büyük motorlu modeli Logan Prestige üretilmişti. Şu anda testi yapılan prototip, yeni Prestige için de bir ön hazırlık olabilir.

Bir önceki makalemiz olan Elektrikli Arabalar 2 Dakika İçin'de Sarj Olucak başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: