İtalyan lüks otomobil üreticisi Maserati sportif SUV sınıfına yeni Levante ile giriş yapıyor. Yeni Levante son haliyle önümüzdeki günlerde açılacak 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda podyuma çıkacak.

Levante, Torino’da bulunan Mirafiori’deki fabrikada üretilecek. Üretim hattından ilk araçların çıkmaya başlamasının hemen ardından Maserati, Avrupa pazarları için ilkbaharda ilk lansmanı gerçekleştirecek. Maserati Levante, diğer pazarlarda ise yılsonuna kadar yollara çıkmaya başlayarak lüks SUV segmentindeki rekabete katılacak.

Levante’de tipik Maserati ön yüzü, yeni ön farlarla biçimlenirken, ortada markanın bilinen ön ızgarasıyla devam ediyor. Yeni lüks SUV’un ön çamurluğa entegre üç adet havalandırma kanalı, “Saetta” logolu trapezoit C sütunu ve çerçevesiz kapı camları aracın sportif görünümüne vurgu yapıyor.
Arkada eğimli arka cam ve aerodinamik hatlar ise tipik yüksek performanslı spor otomobil unsurları olarak dikkat çekiyor.

Levante’nin şasisi; asfalt performansı, tutunma seviyesi düşük yüzeylerde yol tutuş ve off-road performansı özelliklerini bir arada bulunacak şekilde tasarlandı.
Yeni SUV’da; farklı sürüş modlarına göre elektronik olarak uyarlanabilen sertlik ve yükseklik ayarlı havalı süspansiyon sistemi, akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi Q4 ve markanın yeni SUV modeli için optimize edilen 8 kademeli otomatik şanzıman standart olacak.
Yeni Maserati SUV’u Euro 6 egzoz emisyon normlarını yerine getiren hem benzinli hem de dizel motorlarla donatılmış olarak yollara çıkacak.