modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Massa’dan Tepki

0 177

felipe-massa-brezilya-gp-2013-s

Williams’a transferinden önce Ferrari ile son yarışına çıkan Massa, dün tüm pilotların uyarıldığı pit giriş sınırını belirleyen beyaz çizgiyi tamamen geçtiği gerekçesiyle pitten geçme cezası aldı.

Bu sırada dördüncülük mücadelesi veren Massa, cezanın adil olmadığını savunarak, “Gerçekten utanç verici. Yarışı harika bir şekilde götürüyordum. Ardından birden bire ana düzlükteki çizgiyi geçtiğim için pitten geçme cezası aldım” dedi.

Massa, “Yanlış hiçbir şey yapmadım. Pist dışından araçları sollamadım, kimseye engel olmadım. Gerçekten utanç verici” yorumunda bulundu.

Brezilyalı pilot, “Bu insanlar herşeye güçlerinin yettiğini, istedikleri herşeyi yapabileceğini düşünüyor. Benim değil, onlar adına utanç verici. Herkes olayı gördü. Onu yapan tek aracın ben olmadığıma eminim” şeklinde konuştu.

“Kabul edilemez” bir durumla karşı karşıya olduğunu ifade eden Massa, “Eminim, o çizgiyi geçen tek araç ben değildim, fakat bundan dolayı pitten geçme cezası alan tek pilot bendim” dedi.

Yarışı yedinci sırada tamamlayan Brezilyalı pilot, yarışı podyumda bitirecek pozisyonda olduğunu belirtti.

Massa ayrıca, podyum finiş ihtimali olması durumunda, Fernando Alonso’nun. geçişine izin vermeyi kabul ettiğini de açıkladı.

Bir önceki makalemiz olan McLaren başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: