modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Mazda 2016 MX-5 Miata Tanıttı

0 189

Japon üretici tamamen yenilenmiş yeni Mazda MX-5 Miata, Montreal’de modelin 25. yıl kutlamaları çerçevesinde gösterişli bir tanıtımla gün yüzüne çıktı. Tasarım markanın KODO – Soul of Motion tasarım çizgisini takip etmiş ve SKYACTIV teknolojisinin özelliklerini taşıyor.
Arkadan çekişli olan yeni Mazda MX-5 Miata eski modele nazaran 105 mm daha kısa, yere 20 mm daha yakın ve 10 mm daha geniş. Sıkı sıkıya yapılmış bir diyet sonucunda eski modelden 100 kg daha hafif bir sonuç ortaya çıkmış.

1,5 ve 2.0 litre benzinli motor olmak üzere iki varyasyon ile üretime geçilecek olan modele kısa süre sonra 6 ileri manuel vitesli SKYACTIV-MT modeli de dahil olacak. Gücü konusunda şu an için henüz rakamsal net bir bilgi olmasa da şu aşamada sadece ayrı ayrı 140 beygir gücünde ve 200 beygir gücünde iki farklı seçeneğe sahip olacağı açıklandı.
Mazda MX-5 Miata
Bu bahsedilen motorlar araca mükemmel 50:50 denge getirebilmesi ve gelişmiş sürüş dinamiklerini uygulayabilmesi adına ağırlık merkezini düşürebilmesi için aracın en arkasına monte edilmiş.
Araç hakkında daha fazla bilgi önümüzdeki yıl piyasaya çıkmasına yakın bir zamanda açıklanacak.

Bir önceki makalemiz olan Citroen Divine DS concept Detaylandı başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: