modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

McLaren

0 177

martin-whitmarsh-face-2

İngiliz ekibi, 1980’den bu yana ilk kez bir sezonu podyuma çıkamadan kapatmış oldu.

Jenson Button ve Sergio Perez sırasıyla 14 ve 19. ceplerden başladıkları yarışı dördüncü ve altıncı sırada tamamlamışlardı. Takım patronu Martin Whitmarsh, McLaren pilotlarının İnterlagos’ta sergiledikleri hıza bakıldığında, sıralama pozisyonlarının daha iyi olması halinde sonucun da farklı olabileceğini ifade etti.

Whitmarsh, McLaren çiftinin ortaya koyduğu performanstan memnun olduklarını belirterek, “Bazı anlarında adrenalinin en üst seviyeye çıktığı bir yarıştı. Yeniden rekabetin içindeydik, heyecan vericiydi”dedi.

Whitmarsh, “Yarış sabahı dördüncü ve altıncı olacağımızı söyleseydiniz boynunuza sarılırdım. Fakat motor sporlarında her zaman daha fazlasını istiyorsunuz” yorumunda bulundu.

McLaren takım patronu, “Bu kadar geriden start almamış olsaydık, (üçüncü sırada olan) Fernando’ya biraz daha yaklaşıp üzerinde baskı kurabilir miydik? Bir podyum olabilirdi” diye konuştu.

Whitmarsh ayrıca, podyumun kaçmasına rağmen takımın bu kadar geriden başlayıp podyuma yaklaşmasından dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

Bir önceki makalemiz olan Hamilton'dan Açıklama başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: