modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Meraklısına 45.000 TL’ye sıfır Kartal

0 301

Otomobilin koltuklarındaki naylonun bile orijinal olduğunu dile getiren Soner Gün, “24 yıl boyunca saklanmış ve her şeyiyle orijinal” diye konuştu.
Bornova İlçesi’ndeki 2’nci Sanayi Sitesi’nde işyerleri bulunan evli ve bir çocuk babası Soner Gün ile tek yumurta ikizi evli bir çocuk babası İlker Gün, bir süre önce Aydın’da yaşayan yakınlarından 1990 model Kartal marka otomobili satın aldı. Kapalı garajda tutulan otomobili yine kapalı garaja koyan iki kardeş, kısa süre önce bir alışveriş sitesinde satışa koydu.
Otomobilin yedek anahtarları ve ilk ruhsatının kendilerinde bulunduğu kaydeden Soner Gün, “Aydın Ortaklar’da yaşayan 77 yaşındaki bir yakınımızdan satın aldık. 24 yıl boyunca saklanmış ve şu an 830 kilometrede, her şeyiyle orijinal bir araç. Araca 45 bin TL’ye satmayı düşünüyoruz” dedi.
KAPORTASINA YAĞMUR DEĞMEDİ
Otomobilin yalnızca vize dönemlerinde garajdan çıkartıldığını, onun dışında kullanılmadığını belirten İlker Gün de, “Bugüne kadar özenle saklanan aracımızın değerini biliyoruz ve kıymetini bilecek kişilerle irtibat kurmak istiyoruz. Araç fabrikadan çıktığı günden buyana kapalı garajda tutulmuş, kaportasına yağmur dahi değmemiş. Hiçbir yerinde çürüme veya çalışmayan bir parçası yok.
Doğan, Şahin, Serçe ve Kartal gibi kuş grubu araçların arasında tek. Biz aracı kapalı garajda tutuyoruz, ancak kullanmıyoruz, yalnızca zaman zaman çalıştırıyoruz. Aracın torpidosunda 1990’lı yıllara ait metal paralar duruyor, sıfır kokusu hala üzerinde” diye konuştu.

Bir önceki makalemiz olan Lancia, Alfa Romeo ve Jeep’ten “Servis İndirim Kuponu” başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: