modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Mercedes AMG GT

0 30

Her gün kullanılabilecek bir spor araba olarak lanse edilen AMG GT, SLS AMG’nin ayak izlerini takip etmiş gibi görünse de tartışmaya açık ön tasarım, göze çarpan ızgarası, büyük hava delikleri ve normalden daha büyük LED ön farları ile bir hayli konuşulacağa benziyor. Aracın ön camı arkaya doğru eğimli ve oldukça havalı, çerçevesiz kapılar ve havalandırmalı ön çamurluklarla ön plana çıkan özelliklerden. Model ayrıca arka camla birleşen eğimli bir tavana sahip. Aracın arkasında bulunan spoiler elektrikli, ince arka farları 18 Ledden oluşan ve sırayla yanan hareketli dönüş sinyali ile donanımlı. AMG GT 19 inç alaşımlı jant AMG GT S ise 19- / 20- inçlik jantlarla birlikte geliyor.
İç kabin aylar öncesinde gözler önüne çıkmıştı ancak bu spor ve lüks tasarım kesinlikle tekrar görmeye değer. Alt tarafı düz taralanmış direksiyonun arkasına geçtiğinizde kendinizi 4 adet yuvarlak havalandırma ile gelen oldukça geniş bir orta konsol, 7 veya 8.4 inçlik opsiyonlu bir ekran ile çevrelenmiş buluyorsunuz. Aracın spor koltukları deri ve kumaş iç döşeme ise gümüş krom, karbon fiber ve mat gümüş fiberglas ile döşenmiş.Bu arada koltuk ısıtıcıları, acil dörtlüler ve arka kanat tavana monte edilmiş kontrol düğmeleri ile ayarlanıyor.

Standart AMG GT 462 beygir gücünde (339 kW) ve 600 Nm (442 lb-ft) tork üreten twin turbo 4.0 litre V8 bir motor ile geliyor. Motor en yüksek hız olarak 304 km elektronik sınırlı ve 100 km hıza 4 saniyede ulaşan çift debriyajlı 7 vitese sahip.

AMG GT S ise alıcıları 510 beygir gücünde (375 kW) ve 650 Nm (479 lb-ft) tork üreten twin-turbo 4.0 litre V8 daha güçlü bir motor ile ödüllendiriyor. Extra oomph sayesinde araç 310 km en yüksek elektronik sınara ulaşmadan önce 100 km’ye 3.8 saniyede roket denilcek bir hızla ulaşabiliyor.
İki modelde özel hazırlanmış istenmeyen titreşimleri azaltan ve aracın sürüş keyfini ve kalitesini artıran amortisörlerle donatılmış. AMG GT S tercih edenler ayrıca dinamik motor özelliği katan AMG DYNAMIC PLUS opsiyonel paketini sipariş verebilirler.

AMG GT aynı zamanda 360 mm’lik içten havalandırmalı ve delikli fren disklerine sahip.AMG GT S ise daha büyük versiyonu olan 390 mm’lik kırmızı disklerle gelecek.Eğer bu da sizi tatmin etmezse ön 402 mm arkadaki ise 360 mm olan karbon seramik fren disklerini sipariş verebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Citroen Divine DS concept Detaylandı başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: