modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Mercedes-Benz Future Truck 2025

0 160

Mercedes’in ilk olarak Temmuz ayında duyurduğu 2025 yılı için “motor yollarında devrim” yaratacak olan yeni Tır/kamyon’un taptaze resimlerini yayımladı.
Motor çalıştığında LED ışıklar aracın ön kısmını aydınlatmaya başlıyor ve ön farlar aracın yönü değişirken yoldaki diğer araçları uyaran ve aracın ne yapmaya çalıştığını anlatan kavuniçi renkte uyarı sinyalleri vermeye başlıyor.Işıklar beyaz olduğunda tır manuel modda mavi yandığında ise otomatik modda sürüldüğünü haber veriyor.
Aracın içine girildiğinde dikkati çeken en önemli özellik kabinin doğal malzemeler kullanılarak sade ve bir o kadar zarif ve rahatlatıcı bir ortam yaratılmaya çalışılmış olması.Araç otomatik modda kendi kendine giderken sürücü koltuğunu 45 derece çevirerek taşınabilir tablet ile daha rahat bir çalışma ortamı yaratabiliyor.
Mercedes-Benz Future Truck 2025 “geleceğin tırı” radar sensörler ve camera teknolojisi yardımıyla kendi kendine otomatik hareket edebilme özelliğine sahip.Uçaklarda da kullanılan autopilot “otomatik pilot” fonksiyonuna benzeyen bu sistem aracın 250 metre ilerisine kadar olan bütün araçları algılayabiliyor.
Ayrıca ön camın iç kısmına monte edilecek stereo camera 100 metre ileri ve 45 derece enlem 27 derece boylam alanını tarayabilme özelliğine sahip olacak.Bu kamera yolun kaç şeritli olduğunu ayırt etme özelliğine, duran veya hareket halindeki araçları ayırt edebilme, yaya algılama ve daha birçok nesneyi ayırt edebilme özelliğine de sahip olacak.
Mercedes-Benz Future Truck 2025 prototip olmasından öte geçtiğimiz yaz inşaa edildi ve Almanya MAdgeburg A14 otobanında gerçek trafik koşullarında 80 km hızda test edildi.

Bir önceki makalemiz olan Skoda’dan sıcak kış kampanyası başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: