modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Mercedes Marco Polo

0 42

Lüksden ve teknolojiden vazgeçmeden kamp yapma fikri ne kadar ilgi çeker bilmiyoruz ama bu özelliklerde bir araç isteyenler için çözüm Mercedes’den geldi. Alman üretici, Şubat Ayında tanıttığı V serisi modellerine kamp yapmayı sevenler eklediği özel versiyonu tanıttı.
Neredeyse iki farklı otomobil havasındaki araba, seyahat halindeyken ve kamp halindeyken iki farklı iç tasarım sunuyor.
Normal sürüş halinde karavan havası taşımayan araç, tavanın yükselip çadır şeklini alması ile geniş bir iç hacim sunuyor. Mercedes kalitesinin burada da kullanıldığı Marco Polo’da iki kişilik yatak, lavabo, buzdolabı, katlanabilir masa, çekmeceler, yüksek bir dolap bulunuyor. Ayrıca tamamı LED olan aydınlatma sistemi ve eğlence sistemine de sahip.
Mercedes Marco Polo
Motor seçenekleri olarak V serisinden farkı olmayan yeni Marco Polo; 2.1 litrelik dizel motor seçeneğine sahip, bu motor seçeneği ile 3 farklı seviyede güç üretebiliyor. Birincisi 136 beygir gücünde ve 330 Nm tork üretim değerine sahip, ikincisi 163 beygir gücünde ve 380 Nm tork üretim değerine sahip. Üçüncüsü ise overboost fonksiyonu sayesinde 204 beygir gücünde ve 480 Nm tork üretim değerine sahip.
Mercedes Marco Polo
Araba bu ayın sonundan itibaren Almanya’da satışa sunulacak, bunun dışında satışa sunulacağı ülkeler hakkında bilgi verilmedi.

Bir önceki makalemiz olan Citroen Divine DS concept Detaylandı başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: