modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Mercedesten Bir Devrim Daha

0 272

Mercedes Google Glass Kullanacak
Almanya’nın lüks otomobil üreticileri en son ve süslü teknolojik aletleri otomobillerine yerleştirmede öncüdürler. Stuttgart merkezli Mercedes Benz’den yapılan açıklamaya göre şirket, bir lensinde sesle aktive edilen bir ara yüzü bulunan Google Glass ile beraber çalışan yeni bir navigasyon sistemi geliştirmiş.
Mercedes Google Glass Kullanacak
Autonews Avrupa’ya konuşan Mercedes Benz Kuzey Amerika Araştırma ve Geliştirme Departmanı Müdürü Johann Jungwirth, Google Glass uygulamasını teknoloji devi Google piyasaya sürer sürmez kullanmaya başlayacaklarını belirtti. Taşınabilir versiyonu 1,500 Dolarlık fiyat etiketi ile henüz sadece geliştiricilere satılan Google Glass’ın gelecek yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Akla ilk olarak güvenlik problemlerini getiren Google Glass’ın otomobillerde kullanılması, Mercedes Benz tarafından da sakıncalı olarak değerlendiriliyor. Johann Jungwirth: “ Mercedes Benz olarak sürücülerin seyir halinde iken Google Glass kullanmalarını güvenlik nedeni ile biz de istemiyoruz” dedi.

Unutkan sürücüleri araçlarına kadar yönlendirecek olan Google Glass, belirlenen adresi aracın navigasyon sistemine de aktaracak. Mercedes Benz sahipleri de artık akıllı telefonlarındaki, tabletlerindeki ve bilgisayarlarındaki tüm bilgilere araçlarından erişebilecek.

Daha fazla detay vermekten kaçınan Jungwirth’in verdiği bilgilere, Almanya merkezli araştırma ajansı Puls’un genel müdürü Konrad Wessner, Google Glass’ın daha birçok uygulama için kullanılabileceği bilgisini ekledi.

“Sürücüler internete ve diğer bilgi sistemlerine Google Glass sayesinde daha az dikkat dağınıklığı ile ulaşabilir. Normalde aracın konsol ekranına bakmak için gözünüzü yoldan ayırmanız gerekir, Google Glass dikkatinizi yolda tutmanızı sağlayacak.”

Bir önceki makalemiz olan Toyota 'Forever Card' başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: