modifiye, tuning, son model otomobiller, oto haber, testler ve teknik verilere bizimle ulaşın

Mini Cooper Teknolojiye Doymuyor

0 283

Gelecek ay dünya prömiyeri gerçekleştirilecek yeni 2014 Mini Cooper, yalnızca şık bir dış tasarım, yenilenmiş iç mekan ve yakıt ekonomisi sağlayacak 3 silindirli motorlarla değil, lüks segment otomobillerde sunulan gelişmiş sürücü asistanı ile de dikkat çekecek. Mini’yi bünyesinde bulunduran BMW, pratiklik ve güvenlik ile markayı Premium kompakt klasmanında en öne çıkarmak istiyor.

Yeni Mini’nin hız göstergesi ile ön camın arasına yerleştirilecek ekran ile seyir hızı, yerel trafik levhaları ve navigasyon verilerini sürücünün gözünü yoldan ayırmasına gerek kalmadan dikkat dağınıklığını en aza indirgeyerek sürücüye ulaştıracak.

HUD ön cama yansıtma sisteminin yanı sıra yeni Mini modellerinde çarpışma önleyici, yaya uyarı alarmı ve acil şehir içi freni gibi güvenlik elementleri yer alacak. Park asistanı ve geri görüş kamerası da yeni Mini ile tercih edilebilecek özellikler olacak.

Yeni ön far sistemi sayesinde gece yolculuklarında yayaları ve diğer otomobilleri tespit edecek olan yeni Mini, farların yönünü sürücü müdahalesi olmadan otomatik olarak karanlıktaki objeye döndürecek
Bunlar dışında yeni Mini’de, trafik işaretçisi hafızası, hız limiti algılayıcısı ve mesafe koruma sistemi de sunacak.

Geçtiğimiz günlerde test sürüşleri sırasında kamuflajlı ve kamuflajsız olarak defalarca görüntülenen 2014 Mini hatchback tüm otomobil severlerin merak konusu olmuş durumda.

Yeni Mini’nin turbo şarjlı ve direk enjeksiyonlu 3 ve 4 silindirli motorlar ile 134 ve 189 beygir arasında değişen güçler üretmesi bekleniyor.

Yeni Mini’nin 18 Kasım tarihinde Londra ve Oxford’daki Mini fabrikalarında eş zamanlı olarak tanıtılması bekleniyor.

Bir önceki makalemiz olan Volvo Bir Kez Daha Tescillendi başlıklı makalemizi okudunuz mu?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Soruyu cevaplayınız: